Головна / Сад-город / Чому гниє полуниця? Що потрібно робити?

Чому гниє полуниця? Що потрібно робити?

Часто садівники стикаються з різними проблемами при вирощуванні полуниці. Самою часто зустрічається з них – це гниття. Багато хто задається питанням: «Якщо гниє полуниця, що робити?». В даній статті спробуємо дати декілька порад на дану тему.

Чому гниє полуниця? Що потрібно робити?
Чому гниє полуниця? Що потрібно робити?

Чорна та сіра гниль — найпоширеніші захворювання через які гниє полуниця. Розглянемо їх більш детально і відповідно обговоримо методи боротьби.

Сіра гниль на полуниці

Сіра гниль, як причина через яку гниє полуниця, найчастіше проявляється вже на дозрілих ягодах. Гниль як би огортає ягоду полуниці сірим нальотом, дуже схожим на цвіль, при цьому на плоді виникають спори грибів. Що ж робити, якщо гниє полуниця і щоб уникнути такого неприємного явища?

Розглянемо кілька способів боротьби і запобігання сірої гнилі:

  1. Необхідно вибирати сорт полуниці, який досить стійкий проти сірої гнилі. Крім цього потрібно не загущувати посадку полуниці. Між рядами повинне добре проходити світло. Хороша продувність, це ще одні із способів, який не дозволить гнити полуниці. Крім цього слід утриматися від надмірного добрива, адже саме через нього полуниці важко протистояти різним хворобам.
  2. Щоб в майбутньому не було гниття полуниці, її посадку перед цвітінням слід обробити хлорокисом міді. Так само обробку слід повторити після збору ягід.
  3. Коли плоди полуниці почнуть утворюватися, між рядами необхідно буде висипати тирсу. Ягоди не повинні стикатися із землею. Крім цього своєчасно видаляйте загнилу полуницю, при цьому не торкайтеся здорових ягід. Адже таким чином можна легко заразити всі плоди. Уражені ягоди, на яких почалося гниття полуниці, необхідно зібрати в один посуд і закопати чи спалити.
  4. Коли вже почала гнити полуниця, можна її обприскати розчином: столова ложка соди на 5 літрів води.

Чорна гниль на полуниці

Чорна гниль — це захворювання полуниці і суниці, яке практично нічим не відрізняється від сірої гнилі. На уражених ягодах можна спостерігати білу цвіль, яка після закінчення 2-х днів стає сірою. Але пам’ятайте, що чорна гниль часто проявляється вже на зібраних ягодах. Чорна гниль особливо небезпечна в період зберігання і перевезення.

Ось кілька способів боротьби з чорної гниллю:

  1. Для розсади полуниці повинні відводитися добре освітлювані і провітрювані місця. Щоб попередити гниття полуниці слід виконувати її підгодівлю марганцем. І крім цього, утриматися від надмірної кількості добрив.
  2. Посадки полуниці обробити хлорокисом міді. Робити цю процедуру необхідно до і після збору ягід полуниці.
  3. Коли ягоди полуниці почнуть з’являтися, між рядами слід посипати свіжою тирсою. Тирса хвої або соломи прекрасно підійдуть. Уражені ділянки полуниці необхідно відразу ж прибрати, щоб не було контакту зі здоровими плодами.

В цілому, якщо дотримуватися таких простих методів, то можна вберегти свою полуницю від згубного впливу чорної гнилі і різних захворювань. Так що якщо гниє полуниця що робити, з цією проблемою Ви вже знаєте.

Читайте також

Чорна смородина Краса Львова

Краса Львова – середньопізній, крупноплідний сорт чорної смородини. Має дуже багато позитивних відгуків, як від …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *