Головна / Будівництво / Як зробити гідроізоляцію підвалу своїми руками

Як зробити гідроізоляцію підвалу своїми руками

Робимо внутрішню і зовнішню гідроізоляцію стін і підлоги в підвалі своїми руками (зсередини і зовні). Всім зрозуміло, що без гідроізоляції підвалу не обійтися навіть на самій сухій ділянці. В основному, заважають ґрунтові води, але проливні дощі або прориви водопровідних труб, також сприяють проникненню вологи всередину підвалів.

Зовнішня гідроізоляція стін та підлоги підвалу

Зовнішньою гідроізоляцією підвалів являється захист від вологи під підлогою підвалу і зовні стін. Одним з кращих типів гідроізоляції вважається утрамбована глина на дні котловану, на яку покладені 2-4 шари руберойду (накладення один на одного 10 см), обмазані зверху бітумною мастикою. Після цього можна заливати бетон.

Також, можна влаштовувати гідроізоляцію після укладання декількох сантиметрів бетону для вирівнювання основи підлоги. У такому випадку потрібно накласти гідроізоляційний матеріал і збоку (на висоту кількох сантиметрів укладеного бетону).

Рідке скло. Основні характеристики і технологія виробництва
Гідроізоляція рідким склом

Для стін вертикальна гідроізоляція проводиться таким же методом. Але слід спочатку переконатися, що горизонтальна гідроізоляція виходить за стіни на 15 см, щоб на неї укласти і закріпити вертикальний шар. Далі руберойд укладається по всій висоті стін і виходить на поверхню не менше, ніж на 20 см. Якщо зовні від стін до котловану близько 10 см, то можна по всьому периметру укласти глину і утрамбувати. Якщо відстань більше, то руберойд можна захистити кладкою в півцеглини, а потім простір, що залишився утрамбувати глиною.

Гідроізоляція підвалу зсередини

Якщо ви будували стіни підвалу з блоків, то, в першу чергу, потрібно захистити від проникнення вологи стики між блоками гідроізоляційною мастикою. Товщина гідроізоляційного шва повинна бути не менше 2 см. Після гідроізоляції всіх швів можна пройтися по всіх блоках легкою, але цільною обмазкою мастикою, щоб стіна стала одного кольору.

Після проведення гідроізоляційних робіт на стінах потрібно їх обштукатурити. Для цього спочатку на стінах кріпиться арматурний каркас для жорсткості, а потім наноситься штукатурка товщиною в 2-3 см.

Далі приступаємо до гідроізоляції підлоги підвалу зсередини. Спочатку потрібно добре обмазати стики стін і підлоги тієї ж бітумною мастикою. Для підлоги краще використовувати проникаючу гідроізоляцію, оскільки вона може проникнути в капілярні пори бетону і не дати волозі розповсюджуватися через них. Але такі роботи потрібно вести, коли бетонна підлога ще не висохла до кінця. На суху підлогу наноситься традиційна мастика.

Найкраще, звичайно, скомбінувати ці два методи. Тобто, при будівництві спочатку на ще не висохлу підлогу нанести проникаючу гідроізоляцію, а потім суху підлогу покрити бітумною мастикою.

Можна ще зробити дренажну систему по зовнішньому периметру підлоги підвалу і з’єднати її з верхнім дренажем ділянки будинку. Але в цьому випадку потрібно це зробити так, щоб вода зверху не заливалася всередину труб. Має сенс влаштовувати такий дренаж підвалу на ділянках з хорошим схилом, щоб можна було безпечно відводити і опади, і грунтові води.

Читайте також

Який побудувати краще гараж

Отже, якщо Ви вирішили побудувати на своїй дачній ділянці гараж, то для початку потрібно визначитися, …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *