Головна / Меблі / Як вибрати стілець для школяра?

Як вибрати стілець для школяра?

З наближенням осені багато батьків починають в паніці бігати по магазинах, адже перед вереснем треба багато чого встигнути. Для школи необхідно придбати не тільки канцелярське приладдя, а й правильно вибрати стіл і стілець школяреві.

Як вибрати стілець для школяра?
Як вибрати стілець для школяра?

У школі всі класи обладнані партами та стільцями, але і вдома дитині треба десь робити домашнє завдання. Саме тому батькам треба подбати про те, щоб в дитячій стояв не тільки хороший письмовий стіл, а й стілець для школяра. Перш ніж відправлятися в магазин за покупкою, батькам необхідно більш близько ознайомитися з вимогами, які відносяться як до вибору письмового столу, так і стільця. Бажано робити ці дві важливі покупки разом.

Отже, для початку необхідно буде вибрати письмовий стіл. При виборі цього елемента меблів, необхідно дотримуватися декількох досить простих правил. У першу чергу особлива увага повинна приділятися саме висоті столу. Для того, щоб правильно визначити чи підійде даний стіл для дитини чи ні, треба взяти з собою в магазин майбутнього школяра і дати йому можливість деякий час посидіти за столом. Як тільки дитина сяде за стіл, вона повинна руки покласти на стільницю, важливо, щоб плечі не були підняті, так як це говорить про те, що стіл занадто високий і школяреві буде за ним незручно займатися.

А якщо плечі будуть сильно опущені вниз, значить, стіл дуже низький. Від таких покупок варто відмовитися, так як після тривалих занять за таким столом, у дитини почнуться проблеми з поставою і є ризик розвитку сколіозу. Тривале сидіння дитини за дуже високим столом призводить до того, що провокується перенапруження в області міжхребцевих капсул самого шийного відділу і в майбутньому можуть з’явитися досить сильні болі в області шиї.

Рекомендується купувати ту модель столу, висоту якого можна буде легко регулювати самостійно з урахуванням зростання самої дитини (завдяки цьому стіл може прослужити кілька років). Саме тому сьогодні такою великою популярністю користуються спеціальні столи-трансформери. Також варто враховувати той факт, що розмір стільниці повинен бути таким, щоб на її поверхні вільно розташовувалися всі необхідні навчальні приладдя, тому не варто намагатися заощадити на даному придбанні, так як це допоможе не тільки уникнути грошових витрат на наступний рік, але і запобігти розвитку проблем з хребтом у дитини. Важливо, щоб сидячи за столом, дитина могла почувати себе цілком комфортно, а це залежить і від того, наскільки правильно був вибраний стілець.

Отже, після того, як буде обраний стіл, можна замислюватися над питанням, як вибрати стілець для школяра. Багато батьків помилково вважають, що якщо вони придбають його для своєї дитини, тоді під час виконання домашнього завдання вона буде себе почувати цілком комфортно. Важливо враховувати той факт, що хребет дитини має особливу будову і форму — два природних вигини вперед, один з них в області шиї, а другий в області попереку, які отримали назву «лордози».

У тому випадку, якщо дитина занадто довго сидить на великому і м’якому кріслі, починається неправильний вигин хребта, що в результаті може призвести не тільки до викривлення хребта, але й до появи сильних болів в області спини в майбутньому, позбутися яких буде дуже важко, а в деяких випадках і зовсім неможливо.

Саме тому, при виборі стільця для дитини, в обов’язковому порядку, необхідно дотримуватися кількох простих правил. У тому випадку, якщо школяреві був придбаний стіл-трансформер, тоді варто враховувати такі критерії, як спинка, яка повинна бути злегка зігнута вперед. Завдяки спинки в школяра, після того, як він сяде впритул до столу, буде підтримуватися спина в правильному положенні. У тому випадку, якщо стілець матиме таку спинку, спина дитини весь час буде знаходитися в правильному положенні — буде підтримуватися правильний вигин спини, і в майбутньому у школяра не виникне проблем зі здоров’ям спини, що дуже важливо.

При виборі стільця для школяра, в обов’язковому порядку, необхідно дотримуватися наступних критеріїв:

  •  Важливо, щоб була можливість самостійно регулювати висоту спинки, яка повинна закінчуватися на рівні лопаток. Саме дана висота спинки буде просто ідеально підтримувати правильне положення спини дитини під час виконання домашнього завдання, тому батькам не доведеться переживати, що в майбутньому у дитини можуть з’явитися проблеми зі спиною, так як хребет постійно буде знаходитися в правильному положенні;
  •  Важливо, щоб висота самого сидіння була такою, щоб між гомілкою і стегном утворювався прямий кут, при цьому і стопа дитини повинна під прямим кутом стояти до підлоги (можна використовувати спеціальну підставку, якщо дитина не дістає ніжками до підлоги);
  •  Не повинно бути ніяких підлокітників на дитячому кріслі або стільці, так як немає можливості їх самостійно регулювати. У тому випадку, якщо дитина буде на підлокітники регулярно спиратися, є ризик того, що постійно в шийному відділі хребта буде підвищена напруга, що в результаті призведе до появи досить сильного болю в шиї.

У тому випадку, якщо з усією відповідальністю підійти до вибору меблів для навчання дитини вдома, можна буде не переживати, що в майбутньому у школяра розвинеться сколіоз або з’являться якісь інші проблеми з хребтом, так як саме це допоможе йому зберегти здоровий хребет.

Багато батьків постійно печуться про здоров’я своєї дитини, але іноді просто не підозрюють про те, що навіть простий стілець здатний нанести здоров’ю школяра серйозні шкоду. Фахівці рекомендують вибирати правильний ортопедичний стілець для школяра, який допоможе в майбутньому уникнути серйозних проблем зі здоров’ям у дитини.

Досить часто можна спостерігати картину, як під час виконання домашнього завдання, спина у дитини вигнута у формі колеса, в результаті чого хребет перекошується, ноги бовтаються у повітрі і не дістають до підлоги, лікті лежать на поручнях крісла, а не на поверхні столу. Все це в корені не вірно, оскільки саме таке неправильне положення тіла під час занять і може в результаті призвести до появи досить серйозних проблем зі спиною і здоров’ям у загальному. Якщо батьки просто зекономили гроші і купили стілець, який не можна самостійно регулювати, а подбали тільки про те, щоб через рік не довелося купувати новий і сидячи в ньому дитина тепер змушений дотягуватися до поверхні столу.

Звичайно, з часом стілець школяреві буде якраз по росту, але станеться це не скоро і з часом у дитини почне розвиватися не тільки сколіоз, але й інші серйозні проблеми зі здоров’ям спини. Якщо спробувати один раз заощадити на стільці, в майбутньому доведеться витратити набагато більше грошей, часу і сил на лікарів. До того ж немає стовідсоткової гарантії того, що колись вийде повністю вилікувати погублений хребет.

Варто пам’ятати про те, що правильне формування хребта у дитини — це дуже тривалий процес, квапити який не варто. Починається він вже з другого тижня внутрішньоутробного розвитку малюка і закінчиться тільки в 16 або 18 років (це строго індивідуальний процес, точні терміни встановити якого практично неможливо). Саме від того, наскільки правильно буде протікати процес його становлення і залежить загальне самопочуття людини в більш зрілому, і звичайно, літньому віці. Саме через хребет проходять практично всі нерви, які несуть відповідальність за повноцінне функціонування внутрішніх органів людини.

У тому випадку, якщо буде відбуватися защемлення того чи іншого нервового закінчення, є ризик утворення серцевої недостатності, остеохондрозу, порушення правильного функціонування органів дихання, розвиток сколіозу і радикуліту. І це ще далеко не весь список проблем зі здоров’ям, які можуть розвинутися в результаті викривлення хребта, що в свою чергу буде спровоковано неправильно вибраним стільцем, адже більшу частину свого вільного часу дитина буде проводити за столом, роблячи домашнє завдання. Саме тому батьки повинні подбати про те, щоб правильно вибрати стілець, що допоможе уникнути вищеописаних проблем зі здоров’ям у дитини в майбутньому.

Всі вищеописані проблеми зі здоров’ям несуть особливу небезпеку саме для здоров’я дівчаток, так як в майбутньому їм належить ще народжувати. А як відомо, під час вагітності на хребет виявляється просто величезне навантаження, тому не тільки жінці, але і її майбутній дитині в період вагітності буде досить важко, якщо у нього хребет неправильно сформується.

Саме тому ортопедичний стілець є не просто примхою, а необхідністю, адже тільки він допоможе зберегти здоров’я хребта.

У першу чергу важливо пам’ятати, що стілець повинен бути регульованим, щоб була можливість самостійно регулювати висоту спинки і сидіння. Також варто переконатися в тому, що є можливість встановити і потрібну глибину сидіння. Адже всі діти різні, отже, кожен школяр має і власні фізіологічні особливості, але також просто неможливо для кожної дитини виготовляти спеціальний стілець. У тому випадку, якщо буде можливість самостійно регулювати стілець з урахуванням індивідуальних параметрів школярів, заняття дитини стануть максимально комфортними, а робота за столом буде тепер безпечною.

Як вже було написано вище — не повинні бути ніяких підлокітників. Саме наявність підлокітників буде дитину постійно провокувати розташувати на них руки і спиратися, в той час, як лікті повинні лежати на столі.

Також в області попереку на спинці стільця повинен бути невеликий вигин всередину. Завдяки цьому поперековий відділ дитини буде підтримуватися в правильному положенні, отже, можна буде уникнути викривлення хребта.

У той час, як дитина буде сидіти на стільці, її ноги повинні діставати до підлоги, при цьому в області колін повинен утворюватися прямий кут (це дуже важливо). У тому випадку, якщо ніжки будуть не діставати до підлоги, тоді треба поставити спеціальну підставку, використовувати яку треба буде під час кожного заняття. Сьогодні багато зарубіжних виробників таких ортопедичних крісел в комплекті поставляють підставочки.

Особливу увагу треба приділяти і спинці такого крісла. Якщо ортопедична модель правильна, спинка у такого стільця не повинна бути занадто високою. Треба взяти з собою в магазин дитину і дати деякий час посидіти на стільці — спинка стільця повинна закінчуватися на рівні лопаток школяра.

Також варто переконатися в тому, що при виготовленні обраної моделі стільця використовувалися виключно екологічно чисті матеріали, а також «дихаючі тканини». Щоб це уточнити, необхідно попросити у продавця сертифікати якості, які він зобов’язаний пред’явити при першій вимозі.

Важливо відправлятися за покупкою стільця разом з майбутнім школярем. Дитина повинна деякий час посидіти на стільці і визначити, чи буде йому комфортно займатися на ньому або ні. У тому випадку, якщо його щось не влаштовуватиме, варто більш детально розглянути іншу модель стільця, до того ж сьогодні в магазинах представлений досить широкий асортимент ортопедичних крісел. Варто прислухатися до побажань дитини, адже не батькам, а школяреві належить кожен день на ньому сидіти, виконуючи домашнє завдання. Від того, наскільки комфортно буде почувати себе дитина під час занять, напряму залежатиме і його успішність у школі.

Для того, щоб правильно вибрати ортопедичний стілець для школяра, досить дотримуватися наведених вище правил і тоді можна не переживати за здоров’я свого малюка.

Читайте також

Як розмістити меблі

Перше питання, яке виникає перед новосіллям, — як правильно розподілити площу, максимально забезпечивши потреби кожного …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *