Головна / Матеріали / Форми для тротуарної плитки своїми руками

Форми для тротуарної плитки своїми руками

Виготовити форми для тротуарної плитки своїми руками можна різними способами. Завдяки спеціалізованим або простим підручним засобам можна створити унікальні зразки для оформлення ділянки приватного будинку. Це дозволить вам заощадити на закупівлі оздоблювальних матеріалів і це може навіть призвести до зародження сімейного бізнесу.

Форми для тротуарної плитки своїми руками
Форми для тротуарної плитки своїми руками

Тротуарна плитка є найбільш ходовим видом матеріалів, які використовуються для оформлення прибудинкової території ділянки. З її допомогою можна викласти садові доріжки, тротуари, майданчики та парковки. Для того щоб зробити тротуарну плитку своїми руками вам знадобляться форми для її виготовлення. Можна купити вже готові моделі або ж знайти найбільш підходящий для вас спосіб, що дозволяє зробити подібні форми своїми руками.

Існує безліч варіантів з чого можна зробити форму для відливання тротуарної бетонної плитки своїми руками. Найпопулярнішими матеріалами для цього є:

  • дерево;
  • пластик;
  • гіпс;
  • силікон;
  • поліуретан.

З їх допомогою можна створити вироби як найпростішої форми, так і з самою складною фактурою. Особливої уваги заслуговують поліуретанові моделі, вони міцні і відображають шаблон в найдрібніших подробицях. Можна робити прямокутні або круглі вироби, складні на зразок покупних і абсолютно унікальні зразки.

Для того щоб бетон не прилипав до матеріалу потрібно змащувати форми. В основі мастильної речовини повинні бути масла або звичайний жир. Тому відмінним варіантом стануть:

  • соняшникова олія;
  • пальмова олія;
  • жир;
  • спеціальні мастильні матеріали;
  • перероб.

Можна використовувати практично будь-які жирні речовини. При заливанні білого розчину важливо не допустити фарбування складу в небажаний відтінок.

Розглянемо докладніше, найбільш часто застосовні варіанти виготовлення форм для роботи з бетоном.

Форма із дерева

Один з найпростіших і доступних способів виливки плитки припускає використання форм за типом опалубки. Виготовити їх своїми руками для виробництва тротуарної плитки простіше простого. Вони можуть виконуватися з дерева або вологостійкої фанери. Можна адаптувати під установку в апарат для самостійного виробництва вібропресованих виробів.

Форма для тротуарної плитки із дерева
Форма для тротуарної плитки із дерева
Форма для тротуарної плитки із дерева та пластика
Форма для тротуарної плитки із дерева та пластика

Для того щоб своїми руками зробити форми з дерева для відливання тротуарної плитки вам знадобляться планки невеликої товщини. Їх потрібно розпиляти на відрізки потрібної довжини і з’єднати між собою за допомогою цвяхів. Найкраще залишити вільний хід кріплень, щоб при висиханні розчину можна було зняти планки окремо.

Такі формочки підходять для виготовлення найпростіших елементів стандартної конфігурації. Для більш складних виробів слід взяти на озброєння інші варіанти.

Пластикова форма

Мабуть, самим бюджетним варіантом є виготовлення форм для тротуарної плитки з пластикових пляшок. В основному для цієї мети беруть п’ятилітрові ємності. Для отримання виробу потрібно обрізати дно на висоту, рівну бажаній висоті оздоблювального матеріалу.

Крім того, можна застосовувати і інші види пластикових саморобних форм для тротуарної плитки. Їх роблять з контейнерів, непотрібних упаковок та інших предметів, які підходять по конфігурації і розмірам.

Пластикова форма для виготовлення плитки своїми руками
Пластикова форма для виготовлення плитки своїми

Є також і інший спосіб, що дозволяє виготовити більш цікаві форми для виробництва тротуарної плитки своїми руками. Для цього потрібно використовувати пластик, заготовку та опалубку. Для початку розплавте пластикову сировину. Врахуйте, що при цьому можуть виділятися шкідливі речовини і просто неприємний запах, тому працювати краще на відкритому повітрі. Потім залийте масу в опалубку з шаблоном і дочекайтеся його повного застигання. Після цього зніміть виріб і ємність для заливки розчину буде готова.

Гіпсова форма

Дуже популярним і недорогим у виконанні є варіант з виготовленням гіпсових форм для тротуарної плитки своїми руками. За допомогою цього матеріалу можна перенести на шаблон будь-яку задумку.

Для того щоб відлити виріб потрібно запастися гіпсовою сумішшю і прикладом елемента облицювання, який ви плануєте пустити в домашнє виробництво. Для початку потрібно ретельно обробити плитку жиром, щоб запобігти налипанню гіпсу. Потім укладіть елемент всередину опалубки, для якої можна використовувати всі ті ж обмежувачі з дерева.

Гіпсова форма для тротуарної плитки
Гіпсова форма для тротуарної плитки

Гіпс потрібно розводити безпосередньо перед самою заливкою, щоб не допустити його передчасного схоплювання.

Для збільшення міцності можна додати трохи цементу або пластифікаторів. Залийте рідку масу всередину таким чином, щоб вона повністю покрила зразок з запасом в пару сантиметрів. Гіпс застигає досить швидко, але для повного отвердіння краще почекати добу. Коли ви знімете його з заготовки, у вас вийде форма, що повністю відображає конструкцію виробу аж до найдрібніших деталей.

Мінусом таких формочок можна вважати їх крихкість. При тривалому інтенсивному використанні, ударі або падінні існує ризик пошкодити цей матеріал. Однак ви без зусиль зможете зробити нові, адже їх собівартість мінімальна.

Поліуретан і силікон

Найкращими для роботи, особливо у великих обсягах, є поліуретанові і силіконові вироби. Вони застосовуються для відливання найрізноманітніших моделей облицювання і практично не мають обмежень по своїй конфігурації і оформленню деталей.

Як самому зробити поліуретанову форму для тротуарної плитки? Для цього потрібно придбати спеціальну масу з затверджувачем. В якості зразка можна використовувати покупну плитку або ж викласти її самостійно. Для створення візерунка можна укласти зверху дріт, палички, намистини та інші дрібні предмети.

Рідку масу потрібно вилити зверху на покладений зразок, поміщений в опалубку. Шар дна повинен досягати 1 см. Для застигання в рідину додається затверджувач перед самою заливкою. Після первинного тужавіння надлишки зверху зрізаються, а потім повністю витягується заготовка.

 

За допомогою самостійного виготовлення форм ви зможете заощадити чималу суму коштів. Неважливо з чого саме ви вирішите їх зробити, головне — кінцевий результат.

Читайте також

Скільки цегли в кубічному метрі

Будівельна галузь продовжує розвиватися. Створюються і входять в арсенал робочих нові методи і матеріали. Однак …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *