Головна / Матеріали / Скільки цегли в кубічному метрі

Скільки цегли в кубічному метрі

Будівельна галузь продовжує розвиватися. Створюються і входять в арсенал робочих нові методи і матеріали. Однак активний розвиток не привів до створення нового матеріалу, який би витиснув класичну цеглу з будівельного ринку. Будинки з цегли продовжують бурхливо зводитися. У нього дуже багато переваг:

Скільки цегли в кубічному метрі
Скільки цегли в кубічному метрі
  • Великі показники по звуко- і теплоізоляції.
  • Висока надійність.
  • Естетичний зовнішній вигляд. Якщо кладка виконується професійно і якісно, то при акуратній розшивці можна відмовитися від використання інших матеріалів для облицювання фасаду.

Із цегли продовжують споруджувати внутрішні перегородки в будинках, які будуються з інших матеріалів. З таких невеликих елементів, зводяться величезні споруди. Для того, щоб зробити великий будинок, потрібно знати точно: скільки потрібно цегли, щоб її вистачило на зведення стін?

Якщо матеріалу купити свідомо більше, то він залишиться на місці будівельних робіт мертвим вантажем. Доведеться шукати варіанти його використання або перевозити до іншого об’єкта. А якщо те й інше неможливо? Не варто забувати, що це не найдешевший матеріал, тому потребує чималих вкладень.

Якщо зробити точний розрахунок кількості, то зекономлені кошти можна використовувати на інші цілі. Провести розрахунки, якщо немає відомостей про кількість каменів в одному кубічному метрі кладки, не представляється можливим.

Якщо мати такі дані і передбачувані обсяги будівництва, можна знайти необхідну кількість будівельної цегли з мінімальною похибкою. Це дозволить не робити непотрібних витрат.

Скільки цеглин в кубі без поправок на шви

Одинарна цегла. Її габарити складають 250×120×65 мм. Знаходимо об’єм одної цегли, перемноживши її грані (в метрах). Кількість каменю в кубометрі визначається діленням 1 кубічного метра на отриману величину. Результатом буде значення в 512 штук. Така цегла найпоширеніша і використовується на кожному об’єкті. Товщину кладки стін виконують в півтора-два камені.

Полуторна цегла. Відрізняється від одинарної лише товщиною, яка у неї дорівнює 88 мм. Провівши розрахунок за наведеною схемою, отримуємо результат. В одному кубометрі міститься 378 штук цегли. Використання у неї наступне: створення дешевої і надійної кладки без жорстких вимог до естетичного вигляду.

Подвійна. Довжина і ширина у неї такі ж як і у попередніх, а товщина становить 138 мм. В одному кубічному метрі вміщається 255 штук. подвійного каменя. Створювалася така цегла для того, щоб прискорити темпи будівництва. Однак в процесі робіт спливли очевидні недоліки. Класти її набагато важче через більшу вагу. А об’єм  ускладнює контроль товщини швів. Основне їх застосування — закладка великих об’ємів замість бутового каменю.

Скільки в кубі цегли стандартного розміру розібралися. Є багато розмірних варіантів облицювальної цегли. Прорахувати їх кількість в одному кубічному метрі можна за вже відпрацьованою схемою.

Скільки цеглин в кубі з поправкою на шов кладки

Виконати розрахунок точної кількості елементів в кубі створеної кладки буде не просто. Необхідно мати на увазі кількість швів і їх величину. А також той факт, що при використанні різнорозмірної цегли і кількість швів буде не однаковою. Це той випадок, коли математичні розрахунки можуть тільки ускладнити завдання. Підійти до вирішення цієї проблеми краще з практичної точки зору. Грубо кажучи, взяти і порахувати скільки їх в уже готовій цегляній кладці.

Щоб вам не довелося ламати голову в пошуках такої, наведемо дані, які взяті у професійних каменярів. В одному кубічному метрі кладки, в якій товщина швів має середнє значення, міститься 394 штук одинарної цегли, 302 штук утовщенної і 200 штук подвійної.

Отриманий результат має залежність від товщини стіни. І її дуже складно виразити формулами. Якщо обсяг цегляної кладки планується невеликий, то і похибка буде незначною. В іншому випадку — варто її враховувати, щоб потім не було боляче.

Якщо озброїтися знаннями про точну кількість необхідного для будівництва каменю, то буде можливість використовувати їх з мінімальним відходом. До отриманих значень не забуваємо приплюсувати від 5% на бій.

Читайте також

Переваги та недоліки металочерепиці

Металочерепиця — покрівельний матеріал з метала, оцинкований і покритий кольоровим полімерним матеріалом, який за зовнішнім …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *