Головна / Оздоблення / Гідрофобізатори — захист будинку від вологи

Гідрофобізатори — захист будинку від вологи

Людині завжди незатишно в тих кліматичних умовах, до яких вона прив’язана географічно. Так уже ми влаштовані. Але страждає не тільки людина, але і будівельні матеріали. Як захиститися від природи, а головне — уберегти будинок від надмірної вологості?

Гідрофобізатори - захист будинку від вологи
Гідрофобізатори — захист будинку від вологи

Захистити будматеріали допоможуть гідрофобізатори – це речовини, які мають спеціальні склади, розроблені для перешкоди проникнення вологи всередину. Навіть, здавалося б, такі міцні на вигляд, бетон або цегла, схильні до руйнівної дії вологи. І цегла, і бетон матеріали пористі, а значить, можуть накопичувати воду, а вона може замерзнути. Це може призвести до деформації і навіть до руйнування матеріалу зсередини.

Крім того, в більшості випадків вода, яка потрапляє на матеріали, містить велику кількість домішок, які після висихання залишають білі розводи. Видалити їх не так просто, адже використання миючих засобів і хімічних складів може ще більше нашкодити. Тому, щоб запобігти цьому, краще використовувати гідрофобізатори.

Не варто розраховувати на те, що можна просто нанести склад на поверхню, і вона буде захищена від вологи назавжди. Сама по собі гідрофобізація — це цілий комплекс заходів, що забезпечують захист. З цією метою зазвичай використовують покриття, фарби, пропитки, а також гідрофобізуючі добавки, наприклад, в бетон або інший розчин.

Самий популярний і надійний спосіб захисту від вологи — це силікон. Спеціальний кремнійорганічний склад здатний створювати тонку плівку. Воду таке покриття не пропускає, зате через неї легко проходить повітря, а значить, матеріалу забезпечується можливість «дихати». А це, як відомо, підвищує міцність і довговічність будівель.

У кожному разі, склад завжди повинен підбиратися, виходячи з особливостей будівельного матеріалу. Якщо ви самі готуєте будівельну суміш, наприклад, для заливки фундаменту, використовуйте спеціальні добавки на етапі приготування суміші. Так вам буде простіше — ви будете позбавлені від необхідності обробляти всю поверхню. А ще так буде набагато дешевше і надійніше. Самі по собі добавки пластифікують матеріал, вони зменшують пори, в яких і скупчується вода. Крім того, добавки не дають матеріалу розшаровуватися, роблять всі розчини більш щільними і морозостійкими.

Якщо ж ви не готуєте суміші самі, а збираєтеся використовувати готовий матеріал, виробники пропонують великий вибір фарб і пропіток. Пропітки, як правило, випускають безбарвні. Вони захищають, але при цьому непомітні на поверхні. А фарби допомагають поєднати приємне з корисним — ви не тільки захистите поверхню, але і поліпшите її зовнішній вигляд.

І пам’ятайте, якщо ви хочете продовжити життя будовам і заощадити на подальшому ремонті, не нехтуйте гидрофобизаторами.

Читайте також

В якому утеплювачі не заводяться миші?

Ізоляція підлог, стін і стель дозволяє істотно заощадити на опаленні, а також позбавити будинок або …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *