Головна / Оздоблення / Фольгований утеплювач: характеристики, види

Фольгований утеплювач: характеристики, види

Фольгований утеплювач: характеристики, види
Фольгований утеплювач: характеристики, види

Фольгованим називають двошаровий утеплювач: зовнішній шар виконаний з полірованої алюмінієвої фольги або металізованої поліпропіленової плівки. Завдяки відображаючим властивостям металу, ефективність утеплювача досягає 97%. Своє застосування утеплювач з фольгою знаходить в теплоізоляції трубопроводів, повітроводів, огороджувальних конструкцій будівель (житлових і громадських) і т.д.

Види і технічні характеристики фольгованих утеплювачів

На будівельному ринку фольговані утеплювачі представлені кількома видами:

  • Фольгований спінений поліетилен: рулонний самоклеючий матеріал. Застосовується, в основному, для влаштування теплоізоляційного шару в технологічному обладнанні, труб і повітроводів
  • Фольгована мінеральна вата: випускається у вигляді плит, циліндрів і рулонів. Завдяки високому ступеню вогнестійкості, матеріал широко застосовується для ізоляції димоходів, дахів, стін саун і лазень
  • Фольгований пінополістирол (з двостороньою фольгою): стійкий до температурних коливань в діапазоні (-170 — +170 градусів Цельсія). Найчастіше застосовується при влаштуванні теплоізолюючого шару в теплих підлогах. Фольгованим полістиролом можна утеплювати простір під покрівлею
  • Термоізолятор фольгований базальтовий: найбільш стійкий до агресивних середовищ серед усіх фольгованих утеплювачів. Не змінює свої властивості під впливом перепаду температур від -190 до +600 градусів Цельсія. В основному, використовується в теплоенергетичній галузі, авіабудуванні, при будівництві АЗС

Незважаючи на різницю в складах фольгованих утеплювачів, їх об’єднує ряд технічних характеристик:

  • Стійкість до температурних коливань
  • Вологовідштовхувальні властивості
  • Висока паронепроникність (0,001 мг/м.ч.Па)
  • Високі показники ефективності відображення теплового випромінювання (середній показник теплопровідності становить 0,037 Вт/м °С)
  • Високі звукоізоляційні властивості (звукопоглинання — до 68%)

Фольга надійно захищає всі види утеплювачів від сонячної і радонової радіації. Крім того, теплоізоляційні матеріали такого роду не вимагають додаткової обробки хімічними засобами, що вельми позитивно позначається на рівні їх екологічної чистоти.

Виробники позиціонують фольговані утеплювачі, як довговічний матеріал, здатний прослужити до 95 років. Втім, перевірити це твердження вельми проблематично.

У постачальників утеплювачів можна знайти величезну кількість матеріалів. Будь-який покупець відразу ж задається питанням «Чим утеплити будинок зовні?». Мабуть, одним з найбільш популярних матеріалів є мінеральна вата, оскільки вона має відмінну стійкість до високої температури. Мінватою також утеплюють і дах.

Якість фольгованого утеплювача

Фольгованний утеплювач коштує дорожче звичайного, тому ціна є одним з головних критеріїв вибору. Але не слід занадто захоплюватися економією, забуваючи про якість матеріалу.

На ринку можна зустріти казково дешевий фольгований утеплювач під шпалери. Перш, ніж купити його, задумайтеся: яким чином виробник зміг випустити такий дешевий продукт? А відповідь дуже проста: замість справжньої фольги він наніс на утеплювач алюмінієве напилення. Блищить матеріал так само, як і справжній, але якість, на жаль, залишає бажати кращого. Справа в тому, що напилюваний шар занадто тонкий, щоб затримати теплове випромінювання. Так що, швидше за все ви заплатите дорожче, ніж за звичайний утеплювач, а в якості не виграєте. У підсумку — невиправдана переплата.

Утеплюємо баню

Для збереження тепла в лазнях і саунах, а особливо в лазнях потрібна надійна теплоізоляція стін. Зробити це досить складно, так як ці заклади відрізняються підвищеною вологістю. Незахищений утеплювач швидко просочується вологою і втрачає свої теплоізоляційні властивості. Ця проблема вирішується за рахунок застосування фольги для бань: треба просто покрити нею стіни і стелю приміщення. Причому цю фольгу можна використовувати і без утеплювача: полірована поверхня фольги відбиває тепло назад в приміщення (ефект термоса).

Фольга для лазні продається в рулонах по 10 метрів. Товщина матеріалу становить 40 мкм.

Читайте також

Форми для тротуарної плитки своїми руками

Виготовити форми для тротуарної плитки своїми руками можна різними способами. Завдяки спеціалізованим або простим підручним …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *