Головна / Двері / Установка подвійних вхідних дверей

Установка подвійних вхідних дверей

Початок проведення будь-якого ремонту обумовлено прагненням поліпшити житловий стан приміщення і створити комфортні умови перебування в ньому. Одним з елементів, що дозволяють удосконалити житло в типовому багатоквартирному будинку або приватній садибі, є установка других вхідних дверей.

Установка подвійних вхідних дверей
Установка подвійних вхідних дверей

Незважаючи на додаткові матеріальні витрати, така реконструкція поліпшить зовнішній вигляд і підвищить функціональні можливості вхідного отвору. Оцінити всі «за» і «проти» на користь того чи іншого способу монтажу допоможуть наведені нижче аргументи.

Двоє дверей — переваги і недоліки

Єдиним недоліком для власників вхідних дверей, що відкриваються на сходовий майданчик, є незручності, що виникають при відчинені других дверей всередину приміщення. У цьому випадку з’являється частина нефункціонального простору, в якому неможливо розташувати що-небудь. Особливо критична така ситуація для маленьких і тісних прихожих, що мають, зазвичай, вузький коридор сумірний по ширині з дверним отвором.

Однак, незаперечні переваги, які дає установка других вхідних дверей, у всьому перевершують виникаючий дискомфорт. Позитивними моментами у вирішенні цього питання стають:

  • додатковий захист приміщення від несанкціонованого проникнення;
  • поліпшена тепло- і звукоізоляція;
  • естетичне сприйняття інтер’єру.

Наявність подвійних дверей на вході значно покращує захист житла від злому і непроханих гостей, та рахується додатковою перешкодою для зловмисників. Крім цього, на вході в будинок або квартиру з’являється можливий елемент маскування, коли непримітні зовнішні дерев’яні двері ховають за собою добре укріплене сталеве полотно з надійними запорами.

Відкритим питанням у багатоквартирному будинку завжди залишається погана звукоізоляція, особливо з боку сходових кліток. Додаткова оббивка вхідних дверей мало допомагає в усуненні подібних незручностей. Друге дверне полотно значно зменшить проникнення звуків з боку під’їзного майданчика, та забезпечить надійну теплоізоляцію за допомогою тамбуру, що утворюється при цьому, який грає роль теплового буфера.

Максимально можлива герметизація тамбурного простору захистить, до того ж, і від проникнення сторонніх запахів.

Створенні цілісного інтер’єру не завжди сприяють одинарні вхідні двері, які виконують, в основному, захисні функції. Будучи часто досить масивними і маючи стандартну обробку, вони погано гармонують з полотнами інших дверей, що знаходяться у приміщенні. Єдиний дизайн приміщення допоможуть створити другі двері, а правильний вибір оздоблення з різноманітних варіантів напевно поліпшить їх естетичне сприйняття і підкреслить бездоганний смак господаря.

Подвійні двері. Вибір конструкції і матеріалів

Спосіб монтажу подвійних дверей визначається вибором майбутньої дверної конструкції. У разі проведення капітального ремонту приміщення або наявність непридатної, розхитаної вхідної коробки, оптимальним рішенням стане установка цільного моноблока з подвійними дверима, що виготовлений в заводських умовах. Такий варіант вважається ідеальним та значно полегшує монтаж і дозволяє уникнути подвійної підгонки зазорів і перекосів полотен.

Підвищена надійність забезпечується установкою такої дверної коробки в обхват стінового прорізу, при якому її просто неможливо вивернути. При цьому, найчастіше відпадає необхідність у додатковій обробці отвору, так як майже завжди його перекриває дверний короб. Мінусом, в даному випадку, може стати можлива невідповідність обробки дверей, що порушує стильове оформлення передпокою.

Установка других вхідних дверей на вже існуючу надійну конструкцію короба передбачає кілька варіантів. Якщо зовнішні двері виконані з металу, то вибір внутрішніх, як правило, передбачає підбір відповідного матеріалу, з якого їх планується виготовити. Тут цілком підійде:

  • масив дерева;
  • ламіноване або шпоноване ДСП;
  • МДФ;
  • пластик.

Дерев’яні двері з масиву вписується практично в будь-який інтер’єр і легко піддаються декоративній обробці шляхом кріплення додаткових елементів або за допомогою тонування. Вони добре захищають від проникнення шуму і втрати тепла.

Бюджетним варіантом може стати вибір на користь дверей з ламінованого або шпонованого ДСП, які так само здатні забезпечити надійну тепло- і звукоізоляцію. Застосування плит МДФ, що облицьовують з двох сторін дерев’яний або металевий каркас, дозволить максимально полегшити створку, а найширший вибір кольорів і фактури допоможе виготовити дверне полотно з різною обробкою внутрішньої та зовнішньої сторони.

Пластикові двері самі по собі погано тримають тепло і найменше підходять для установки в якості другої внутрішньої стулки, особливо в приватному будинку. До того ж, свої обмеження на їх використання накладають і нульові захисні функції від злому.

Якщо існуючі зовнішні металеві двері надійно укріплені і відкриваються всередину приміщення, то друга встановлювана конструкція може служити як захід безпеки. Щоб дороге дверне полотно менше привертало увагу незаконослухняних громадян, другі двері виготовляються досить невибагливо зовні. Для цих цілей в якості зовнішнього полотна цілком підійде металева або дерев’яна стулка.

При виборі матеріалу необхідно пам’ятати, що жоден з них не зможе забезпечити стовідсоткового збереження тепла. Ключовим фактором тут стане надійна герметизація зачинених дверей, тому буде потрібно передбачити додаткове використання ущільнювачів по всьому периметру дверного короба.

Ущільнення дверного блоку

Особливості при установці дверного моноблока

Вибір цільної конструкції подвійних дерев’яних або металевих дверей дозволяє виконувати монтаж, який ні чим не відрізняється від установки традиційного блоку. Однак перед початком робіт слід ще раз ретельно зробити виміри товщини стінового прорізу.

Якщо габарити дверної коробки ширші типових розмірів, доведеться додатково наростити товщину стіни. В іншому випадку, коли отвір виявляється ширшим дверної коробки, приховати огріхи монтажу і замаскувати зазори допоможе установка доборів.

Особливості при установці другого дверного полотна

Перед початком монтажу слід згадати про те, що відкривання дверей в різні боки забезпечується установкою петель на один одвірок. Другі дерев’яні або металеві двері, що встановлюються в отворі, повинні відповідати внутрішнім габаритам дверної коробки і розташовуватися максимально близько до існуючого полотна.

Оптимальною відстанню, при якому дверні ручки не будуть стикатися і заважати одина одній, вважається зазор між полотнами 13 — 15 см. Така відстань, крім усього іншого, забезпечує найкращі тепло ізолюючі характеристики повітряного прошарку. Не варто орієнтуватися на просторий, глибокий тамбур, утворений за рахунок великої товщини стінового прорізу. Як не дивно, він погано зберігає тепло.

Додаткові елементи подвійних дверей

Обов’язковим елементом дверної конструкції є облаштування порога. Його відсутність значно погіршує теплоізолюючі функції і сприяє проникненню в приміщення сторонніх запахів.

Не варто обмежуватися простою установкою ручки з клямкою на других дверях. Навіть дерев’яні двері з додатковим надійним замком зможуть підвищити рівень захищеності приміщення і створити чергову перешкоду при спробі незаконного проникнення.

Незручність внутрішніх дверей полягає в користуванні дверним вічком, що установлене на зовнішньому полотні. На жаль, дістатися до нього не завжди виходить швидко. Але сучасні технології і виробники приходять на допомогу, пропонуючи своє рішення — установку відеоглазка, що дозволяє дистанційно здійснювати огляд сходової клітки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *