Головна / Двері / Як вибрати вхідні двері

Як вибрати вхідні двері

Напевно багато хто задається питанням, як правильно вибрати вхідні двері при такому розмаїтті моделей і фурнітури, що представлено на сучасному ринку. Перш за все, давайте визначимося з матеріалом.

Як вибрати вхідні двері
Як вибрати вхідні двері

Як відомо, двері бувають дерев’яні та металеві. З естетичної точки зору дерев’яні більш привабливі, але якщо в основі вибору стоять захисні функції, варто все-таки віддати перевагу більш міцному матеріалу. Давайте розглянемо конструкцію більш детально, щоб визначити, як правильно вибрати вхідні двері, виходячи з нижче наведених рекомендацій.

Конструкція вхідних дверей

Як приклад, візьмемо сучасні сталеві двері, як найбільш поширений варіант. До того ж, їх конструкція значно складніша, ніж у дерев’яних. Отже, з чого складаються стандартні металеві двері, і на що слід звернути увагу?

Коробка — базовий елемент дверної конструкції. Від того, наскільки правильно і міцно змонтована коробка, залежить термін експлуатації вхідних дверей. Щоб уникнути викривлення полотна прослідкуйте, щоб при установці були чітко дотримані всі технології. Найбільш надійним вважається кріплення з П-образним хватом, але такий варіант підійде тільки в тому випадку, якщо безпосередньо до прорізу НЕ примикає інша стіна.

Полотно. Якісне дверне полотно монтується з цілісних листів товщиною мінімум 1,5мм. Наявність зварних швів свідчить про економію виробника, а, отже, більш низьку якість дверей. Більш надійними вважаються полотна з листів розжареної сталі товщиною до 4мм, але слід розуміти, що і вага таких дверей буде відповідною, що не завжди зручно при частій експлуатації.

Міцність полотна також досягається за рахунок внутрішньої армуючої системи у вигляді набору секцій, заповненої пінопластом, поролоном або тирсою для підвищення звукоізоляційних якостей. Гумова прокладка по периметру дверей послужить додатковим захистом від пилу і запахів.

Одвірок є обов’язковою складовою конструкції, прикриваючи щілину між дверною коробкою і отвором. Цей елемент конструкції не тільки надає входу в приміщення завершений вигляд, але і служить додатковим захистом від зловмисників, оскільки наявність неприкритих отворів — слабке місце будь-яких дверей.

Петлі. При підборі вхідних дверей зверніть увагу, на скількох петлях утримується полотно і чи відповідає конфігурація його фактичній вазі. Для металевих дверей із середньою вагою полотна до 70кг, оптимальним вважається кількість петель не менше 3-4 штук. Це дозволяє рівномірно розподілити навантаження уздовж всієї конструкції. Зверніть увагу, щоб петлі були забезпечені спеціальними підшипниками, що перешкоджають передчасному зносу.

Замки. Надійні вхідні двері передбачає установку як мінімум двох замків, причому в комбінації різних типів. Для захисту від фізичного впливу використовується більш масивний замок сувального типу, а від інтелектуального злому врятує циліндровий замок.

Оздоблення та фурнітура. У даному питанні утримаємося від рекомендацій. Тут все залежить від вашого смаку і бюджету, оскільки на основні функції дверей зовнішній вигляд не впливає. Тільки вам вирішувати, чи потрібна установка вічка для контролю доступу або монтаж системи відеоспостереження.

Для декоративної обробки дверей традиційно пропонується дермантин, пластик або більш дорогий варіант — натуральне дерево. Як і раніше користується популярністю забарвлення поверхні порошковим методом. Такий спосіб відрізняється не тільки відносною дешевизною, але і більш безпечний на випадок виникнення пожежі.

Ціна і вибір виробника

Вважається, що вхідні двері, виготовлені вітчизняними виробниками, значно поступаються за якістю імпортним (крім дешевих китайських дверей 🙂 ). Це обумовлено тим, що наші компанії «грішать» з використанням менш якісних матеріалів з метою економії витрат на виробництво.

Імпортні двері реалізуються у вигляді готової конструкції, тому їх недоліком можна вважати невідповідність стандартними розмірами дверних прорізів. Такий варіант буде оптимальним для новобудов, коли габарити дверного отвору можна заздалегідь підігнати під розмір коробки.

В цілому, при розгляді продукції середнього класу, орієнтуйтеся на мінімальну суму порядку $ 150-300 для покупки дверей вітчизняного виробника, і в два рази вище для імпортного. Перед покупкою обов’язково зніміть мірки з дверного отвору, щоб уникнути зайвих витрат, пов’язаних з підгонкою прорізу під габарити дверей.

При виборі керуйтеся, насамперед, параметрами надійності і якості, особливо якщо бюджет на покупку обмежений. Естетика, безумовно, важлива, але навряд чи краса обробки вхідних дверей врятує ваше житло від посягання зловмисників.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *