Головна / Підлога / Як вирівняти підлогу в кімнаті

Як вирівняти підлогу в кімнаті

Багато людей при переїзді на інше місце проживання часто стикаються з такою проблемою, як нерівна підлога. Нерідко навіть у недавно відбудованих будинках перепади рівня підлоги в кімнаті досягають 10 см. Вся справа в тому, що панельні плити, як правило, укладають гладкою стороною донизу, а горбистою — догори. Залежно від якості плит багатьох цікавить, як залити підлогу, здатну прослужити довгі роки.

Як вирівняти підлогу в кімнаті
Як вирівняти підлогу в кімнаті

Тому постає питання — як і чим можна заливати підлоги, чи можна це зробити своїми руками? Саме про це ми і поговоримо в даній статті.

На які матеріали варто звернути увагу

Наливні підлоги виготовляються на основі наступних матеріалів:

  • цемент — відмінною рисою цих сумішей є присутність в складі різних добавок — пластифікаторів, що призводить до значного зниження їх вартості. Це дозволяє використовувати їх як для заливки невеликих площ, так і при заливці великих промислових приміщень.
  • полімери — в більшості сумішей використовується високоміцний поліуретан. Його фізичні параметри роблять матеріал універсальним, а висока стійкість до хімічних і фізичних дій дозволяє використовувати суміш, як в житлових, так і в нежитлових приміщеннях.
  • епоксидні смоли — суміші на їх основі визнані найкращими наливними підлогами по всім конкуруючим параметрам, проте вартість матеріалу часто стає перешкодою для широкомасштабного використання.

Полімерні підлоги, в силу їх стійкості, варто використовувати в таких приміщеннях, як ванна кімната і вітальня. Для спальні ж, наприклад, цілком достатньо звичайних (і дешевших) бетонних сумішей.

Щоб дізнатися, скільки коштує залити підлогу в кімнаті, з метою економії, краще зверніться безпосередньо до майстра, а не в фірму, що займається реалізацією матеріалу. Адже, крім самої суміші, обов’язково будуть необхідні інші комплектуючі.

Після того, як ви визначитеся з матеріалом і придбали його, саме час приступати до роботи. В її основних етапах ми і розберемося.

Етапи заливки підлоги

План робіт універсальний, за винятком деяких пунктів. Розглянемо його на прикладі заливки бетонної підлоги.

Стяжка підлоги та її види
Стяжка підлоги та її види
  1. підготовка основи — її обов’язково потрібно очистити від пилу і бруду, а надто великі нерівності можна зашпаклювати з метою економії. Крім того, обов’язково зведення порогів, щоб не допустити витікання суміші в сусіднє приміщення. Також потрібно зняти плінтуси (якщо вони є) і заклеїти стики підлоги з стіною монтажною стрічкою.
  2. гідроізоляція основи — для цієї мети використовують руберойд або поліетиленову плівку в кілька шарів, також можливе використання і більш сучасних рулонних матеріалів. Матеріал необхідно розстелити по всій площі і закріпити на попередньо зазначеній «нульовій» позначці клейкою стрічкою. Якщо лист матеріалу не покриває площу цілком, то зістикуйте частини внахлест приблизно на 20 см.
  3. теплоізоляція основи — кладеться поверх попереднього шару. Найчастіше в цих цілях використовують наступні матеріали: екструдований або звичайний пінополістирол (пінопласт, якщо по-простому), перліт або керамзит. Якщо ваш вибір впаде на плити пінопласту, то обов’язково проклейте або закріпіть рейками стики.
  4. установка напрямних з металевого профілю — їх необхідно зафіксувати на відстані 35-40 см одна від одної за допомогою бетонної суміші. Напрямні рейки допоможуть максимально рівно залити «чорновий» пол
  5. після установки напрямних проводиться заливка «чорнового» бетонної підлоги і її вирівнювання. Не забувайте, що після виконання цієї процедури необхідно перевірити підлогу за рівнем.
  6. Після проведення зазначених вище робіт почекайте 4 тижні до повного застигання чорнової стяжки. В цьому випадку вона встигне набрати свою максимальну міцність. Причому, після закінчення перших двох тижнів, обов’язково змочуйте бетон кожен день по два рази.
  7. Потім, коли «чорновий» шар буде готовий, приступайте до заливання «чистової» самовирівнюючої стяжки. Їх існує кілька видів і вибір варто здійснювати виходячи з того, в якому приміщенні ведуться роботи.

Можливо, у вас виникло питання — чи обов’язково готувати відразу 2 стяжки? І ми відповідаємо на це — так, обов’язково, якщо тільки ви не збираєтеся класти кахель на підлогу. Цей матеріал як раз не потребує ідеально рівної поверхні.

А ось якщо ви зупинилися на лінолеумі або ламінаті — без рівної підлоги вам не обійтися. Безліч сумішей, як на полімерній, так і на цементній основі зроблять всю роботу за вас — і ваша нова підлога буде прекрасно підходити для укладання навіть самого «примхливого» покриття.

Отже, вам була представлена інструкція, яка висвітлює всі основні етапи роботи зі створення або ремонту підлоги для подальшої кладки поверх неї будь-якого вподобаного підлогового покриття.

Читайте також

Як утеплити підлогу над підвалом

Що таке підвал? По-простому, приміщення під будинком. У будівництві підвалу є свої спеціальні технології, в …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *