Головна / Підлога / Стяжка підлоги та її види

Стяжка підлоги та її види

Щоб ваша підлога в квартирі була рівною, по бетонних перекриттях, які є основою всій підлозі, необхідно зробити стяжку. Але стяжка підлоги не тільки вирівнює підлогу, а й вирішує цілий ряд інших завдань. Залежно від завдань і типів основи підлоги, стяжки поділяються за конструкцією, в’язкими компонентами і способом зчеплення з перекриттям. Саме про все це йдеться в статті.

Стяжка підлоги та її види
Стяжка підлоги та її види

Призначення стяжки підлоги

Крім вирівнювання базової підлоги стяжка надає поверхні потрібну жорсткість. Крім цього стяжка підлоги, укладена на тепло- і звукоізоляційні шари, створює нормовані значення теплозасвоювання і шумоізоляції підлоги. Під стяжкою можна приховати електропроводку в трубах або гофрі, електричні та водні нагрівальні елементи теплої підлоги. Стяжка може бути фінішною поверхнею або бути проміжним шаром для настилу завершальних шарів підлоги.

Види стяжки підлоги

Стяжку підлоги поділяють за в’язкими компонентами, що входять до складу суміші, за способом зчеплення з поверхнею перекриття і стінами і за конструктивним рішенням стяжки. Також, стяжки можна розділити на «мокрі», «напівсухі» і «сухі», за наявністю води і наповнювачів в складі стяжки.

Види стяжок за способом зчеплення з перекриттям

За способом зчеплення з основою, стяжки діляться на такі види:

  • Стяжки пов’язані з перекриттям,
  • Стяжки на розділовій підкладці,
  • Плаваючі стяжки.

Зв’язуючі стяжки

По самій назві пов’язаної стяжки зрозуміло, що стяжка хімічно пов’язана з основою. Між стяжкою і основою відсутні розділяють шари. Така стяжка здатна витримати великі навантаження, але має ряд особливостей. Цей вид стяжки відноситься до «мокрих» стяжок і в розчин для неї входить велика кількість води.

При висиханні стяжка дає сильну усадку. «Прилипаня» стяжки до основи «розтягує» її. У поєднанні з нерівномірним висиханням це часто призводить до розтріскування такої стяжки. Та й вологість такої стяжки безпосередньо залежить від вологості перекриття.

Що б виключити залежність від вологості перекриття роблять стяжки з вологоізоляційним або гідроізоляційним розділовим шаром.

Стяжки на розділовій підкладці

Для зменшення адгезії (адгезія-зчеплення рідких і твердих дотичних поверхонь) стяжки до перекриття квартири чи будинку застосовують вологоізоляційні розділові підкладки. Для таких підкладок використовують пергаміни, руберойди, бітумний папір і звичайно поліетиленову плівку. Товщина цих стяжок повинна бути не менше 30 мм. Це забезпечить потрібну міцність стяжки. Стяжки на розділовій підкладці незамінні, якщо потрібно гідроізоляція приміщення, де робиться стяжка.

Якщо піти далі і до розділової підкладки додати шари тепло і звукоізоляції і повністю зробити з стяжки самостійну будівельну конструкцію, то ми отримаємо «плаваючу» стяжку

Плаваюча стяжка

«Плаваюча» стяжка являє незв’язану будівельну конструкцію, зроблену на перекритті кімнати. На перекриття укладається вологоізоляційний шар, на нього укладаються теплоізоляційні і звукоізоляційні матеріали, поверх яких робиться «мокра» стяжка товщиною не менше 50 мм. При армуванні сіткою товщина може знижуватися до 40 мм.

В експлуатації така стяжка показує чудові тепло і звукоізоляційні якості. На жаль, такі стяжки мають низьку межу міцності на тиск. Тому «плаваючі» стяжки вимагають додаткового армування. В довершення «плаваючі» стяжки мають велику загальну товщину від перекриття кімнати.

Конструкції стяжки підлоги

Конструкції стяжки також різні. По конструкції стяжки діляться на суцільні і збірні.

Суцільні стяжки

Суцільні стяжки це стяжки в розчині яких є вода. Якщо суцільна стяжка робиться в один шар, вона називається одношарова. Якщо стяжка заливається в декілька шарів — це багатошарова стяжка. Шари укладаються послідовно, і кожен наступний шар укладається на повністю сухий попередній і повинен мати з ним хороше зчеплення.

Мокра стяжка

Класичним варіантом суцільної стяжки є «мокра» цементно-піщана стяжка. Основний недолік цієї стяжки великий термін висихання стяжки, до повного набору необхідної міцності. До повного висихання цементно-піщаної стяжки повинно пройти мінімум 21-28 діб, а для укладання паркету і всі 60 діб. При висиханні потрібно доглядати за стяжкою: вкривати поліетиленом, для рівномірного висихання, і проливати перший тиждень водою. Це дозволить уникнути нерівномірного висихання стяжки і появи при висиханні тріщин.

Мокра стяжка з модифікатором

Для зменшення в розчині кількості води в «мокру» стяжку додаються різні модифікатори (ще називають пластифікатори). По суті це регулятори усадки і твердіння стяжки. Вони дозволяють знизити кількість води в розчині без втрати якості і уникнути усадку при висиханні.

Напівсуха стяжка

Зовсім не дають усадки і швидко сохнуть «напівсухі» стяжки. «Напівсуха стяжка» це цементно-піщаний розчин до складу, якого входить: портландцемент М500, чистий річковий пісок великої фракції і наповнювач-фіброволокно. У «напівсуху стяжку» додається мінімальна кількість води. Вона укладається на основу, трамбується ногами, розрівнюється до потрібного рівня. Відразу після вирівнювання «напівсуха стяжка» затирається, вручну або машинами.

Швидковисихаюча стяжка

На зміну цементно-піщаної стяжки прийшли швидковисихаючі суміші. Це, так звані, наливні поли і нівелюючі суміші. Зазвичай такі стяжки робляться в два шари. Перший шар грубого вирівнювання і другий тонкий шар фінішного вирівнювання.

Якщо стяжка планується в кілька шарів (багатошарова) потрібно враховувати поділ стяжок по в’язких компонентах, що входять до складу сухих сумішей для розчину.

Поділ стяжок по в’язких компонентах, що входять до їх складу

За в’яжучими компонентами сухі суміші поділяються на цементні, цементно-полімерні, гіпсові і гіпсо-полімерні. Це потрібно враховувати при виготовленні багатошарових стяжок.

Варто пам’ятати, що гіпсову стяжку можна укладати на цементну стяжку, тільки через шар грунтовки. Цементну стяжку укладати на гіпсову стяжку можна. Затверділий гіпс боїться води і «мокрий» шар цементної стяжки перетворить гіпс в кашу.

Тому при влаштуванні багатошарової стяжки потрібно застосовувати суміші з однаковим в’язким компонентом. Ще краще, одного виробника.

Тут слід зазначити ще одне. Дерев’яні підлоги краще укладати на гіпсові стяжки. Вони не дають усадки і паронепроникні. Але гіпсові стяжки бояться вологи і не застосовуються для сирих приміщень. Цементні стяжки застосовуються для будь-яких типів приміщень.

Збірні стяжки

Збірні стяжки відносяться до «сухих» стяжок. Яскравий приклад це Knauf-суперпол, повна назва «Збірна основа підлоги». Ця стяжка складається з готових елементів, що готові до укладання. Елементи з’єднуються швами. Елементи монтуються з великорозмірних листів з гіпсоволокна (ГВЛ), фанери, ДСП і ДВП.

Збірні стяжки легкі і після укладання такої стяжки, можна відразу приступати до укладання фінішного покриття на підлогу. Але збірні стяжки застосовуються не для всіх типів приміщень.

Читайте також

Як утеплити підлогу над підвалом

Що таке підвал? По-простому, приміщення під будинком. У будівництві підвалу є свої спеціальні технології, в …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *