Купівля дрилі — відповідальна справа. Для початку треба подумати, для чого вона буде використовуватися. Залежно від майбутніх навантажень і виду робіт стане ясно, чому віддати перевагу. Купити професійний інструмент або побутового класу? Легку і компактну або потужну? Сподіваємося, наша стаття допоможе вам відповісти на ці питання.
З акумулятором або від мережі?
Якщо вам потрібен інструмент для роботи в обмежених просторах або на об’єктах без електропостачання — вам потрібна акумуляторна дриль. Її використання виправдане, коли повноцінній роботі заважає провід (наприклад, при ремонті будівельних конструкцій та монтажі на великій висоті, стельових роботах). Також це стосується ситуацій, коли доводиться часто міняти робочу зону (наприклад, при облицюванні оздоблювальними панелями або збірці меблів).
Відсутність мережевого шнура виключає можливість його зачепа. Така модель відрізняється мобільністю, але разом з тим меншою швидкістю свердління, а також необхідністю періодично заряджати інструмент. Саме тому багато виробників докладають 2 акумулятора в комплект: поки один заряджається, можна спокійно працювати з другим.
Якщо вас чекають інтенсивні роботи, де небажані перерви (наприклад, на підзарядку акумулятора) або у вас обмежено час на роботу — вам допоможе електрична дриль від мережі. Маючи постійне джерело живлення, вона легко забезпечить безперервність робочого процесу.
Акумуляторні дрилі відрізняються типом акумулятора:
- Літій-іонний (Li-Ion);
- Нікель-метал-гідридний (Ni-MH);
- Нікель-кадмієвий (Ni-Cd).
Літій-іонний акумулятор вважається самим екологічним. У такої батареї практично відсутній ефект саморозряду. Це означає, якщо ви не користувалися акумулятором, то заряд в ньому залишиться колишнім.
Нікель-метал-гібридний також екологічний у виробництві і володіє значною кількістю циклів заряду/розряду. Необхідно дотримуватися циклу зарядки (не можна підзаряджати акумулятор, що неповністю розрядився).
Нікель-кадмієвий акумулятор стійко переносить низькі температури, володіє сильно вираженим ефектом пам’яті (необхідно кожен раз розряджати і заряджати акумулятор до кінця). Необхідно також дотримуватися режиму зарядки.
Професійна або побутова?
Якщо необхідний інструмент для підприємства, споруди заміського будинку або капітального ремонту, де мають бути великі обсяги робіт, то кращим вибором буде професійна дриль. Електроінструмент професійного класу призначений для щоденного інтенсивного використання протягом 7-10 годин. Також такі інструменти відрізняються більшою потужністю, підвищеною стійкістю до навантажень і надійність матеріалів, з яких виконані. Крім цього, вони менше схильні до зносу. Популярні моделі виробників: Hitachi, Metabo, Makita, Sparky і Bosch в синьому корпусі.
Якщо ви розумієте, що вам потрібно тільки повісити дзеркало, картину і зробити якісь дрібні ремонтні роботи по дому, то цілком можна обмежитися недорогим побутовим дрилем. Вона призначена для робіт не більше 4 годин на день. Основна її перевага — максимальний набір функцій за мінімальну ціну.
Для епізодичного використання в домашніх потребах підійдуть моделі виробників: Skil, Hammer, Black & Decker, Интерскол і Bosch в зеленому корпусі.
Якщо вам необхідно робити отвори в цеглі, бетоні та інших твердих матеріалах, ударна дриль вирішить цю задачу швидко й якісно. Це найпопулярніший інструмент з вбудованим ударним механізмом у будь-якій майстерні, вдома або на дачі.
Але важливо розуміти, що ударний режим — це лише додаткова функція. Тому користуватися ним, рекомендується, не більше 20% від загального часу експлуатації апарату. Якщо ж вам належить об’ємна робота саме з монолітними бетонними стінами — краще придбати перфоратор. У його механізмі велика енергія удару і менший механічний знос.
Якщо ви затіяли велике будівництво, і вам потрібно розмішати колір у фарбі, приготувати розчин або змішати шпаклівку та інші розчини — використовуйте дриль-міксер. Вона якісно і швидко замішає будь-які будівельні розчини для якісного ремонту та монтажу.
Такий інструмент має цілий ряд відмінностей від інших видів:
- режим роботи на низьких оборотах;
- збільшений крутний момент;
- висока стійкість до перегріву.
Бувають ситуації, коли застосування звичайної дрилі неможливе або сильно утруднене. Наприклад, при ремонті автомобіля або інших важкодоступних, прихованих від очей місцях. У таких випадках краще використовувати кутову дриль. Її головна особливість — розташування патрона під кутом 90 градусів по відношенню до корпусу.
Якщо вас чекають роботи в основному з кріпленням (закручуванням саморізів), то краще купити дрель-шуруповерт. Такий пристрій оснащений редуктором регулювання крутного моменту і відрізняється наявністю розчіпної муфти.
Фотогалерея — Як вибрати дриль:
Бажаємо зробити правильний вибір!