Головна / Сад-город / Що таке дощування?

Що таке дощування?

Що таке дощування?
Що таке дощування?

Дощування — це один із способів поливу, при якому вода подається у вигляді крапель над рослинами. Дощування серед всіх способів поливу є найбільш схожим на природний процес отримання рослинами вологи. Іншими словами, дощування ще можна назвати штучним дощем. Сьогодні цей спосіб поливу є одним з найбільш поширених, завдяки своїй ефективності і простоті. Більш детально про те, що таке дощування, які бувають види дощування, про особливості та переваги даного виду зрошення дізнаємося далі в статті.

Зрошення дощуванням: види, особливості та переваги

Дощування має велику кількість варіацій зрошення, завдяки великій кількості різновидів обладнання, яке може використовуватися в системі. Існує три основні види дощування залежно від характеру подачі води:

 • Звичайне. Вода подається рослинам у вигляді крапель дощу з інтервалом в декілька днів. При потребі зрошення може використовуватися і кожен день. Полив при звичайному дощуванні здійснюється рано вранці або ввечері, так як великі краплі води, потрапляючи на листя, на сонячному світлі перетворюються в лінзи, що призводить до опіків рослин.
 • Імпульсне. При цьому виді поливу рослини зрошуються кожен день в самий жаркий період з метою збільшити вологість повітря. Імпульсне дощування працює циклами «зрошення-пауза».
 • Аерозольне. Також здійснюється щодня. Волога подається у вигляді густого туману, який може поширюватися на 200 метрів і далі.

Найчастіше використовуються два перших види зрошення. Особливості їх функціонування також мають свої варіації всередині виду залежно від використовуваних зрошувачів. Але в загальному для всіх підвидів дощування справедливі наступні переваги:

 • Можливість застосування на складних ділянках. Така різноманітність обладнання дозволяє облаштувати систему автополиву, яка буде максимально відповідати вимогам ділянки різного рівня складності.
 • Не тільки зрошує грунт, а й створює сприятливий мікроклімат. За допомогою дощування легко досягається зволоження нижнього шару повітря, що особливо важливо для розвитку деяких культур.
 • Можливість контролювати дозування поливу. За допомогою дощування дуже легко контролювати кількість води, яка подається рослинам. Цей показник можна регулювати залежно від стадій росту рослини.
 • Одночасне зрошення і внесення добрив. Зрошення дощуванням дозволяє разом з водою подавати рослинам необхідні добрива, підживлення або засоби боротьби з хворобами.

Дійсно, дощування володіє довгим рядом переваг, але воно не є універсальним способом поливу. В яких ситуаціях використання згаданого способу зрошення буде максимально ефективним, дізнаємося далі.

Коли варто вибирати зрошення дощуванням?

Дощування буде максимально корисним і виправданим при поливі:

 • Клумб і газонів. Дощування відмінно підходить для зрошення ділянок з густою рослинністю — вода подається зверху, очищаючи рослини від пилу і створюючи сприятливий мікроклімат. Останнє особливо важливо в жаркі періоди.
 • Великих ділянок. Сучасні зрошувачі для поливу дивують широким радіусом поливу. З їх допомогою можна забезпечити вологою навіть найбільші ділянки з максимально раціональним використанням обладнання і ресурсів.
 • Спортивних полів. Гольф поля, футбольні поля та інші спортивні майданчики зрошують саме за допомогою дощування. Хороші дощовики забезпечують якісний полив таких майданчиків навіть у вітряну погоду.
 • Рослин, які потребують високої вологості повітря. Деякі культурні рослини для здорового розвитку потребують вологого мікроклімату. До таких культур, наприклад, відносяться огірки, капуста, вся зелень і інші.

Що таке дощування Ви тепер знаєте — це один з найбільш популярних видів автоматичного поливу рослин. Дощування забезпечує ефективне зрошення самих різних ділянок, істотно знижує витрати енергії і ресурсів. Існують різні види дощування, які відрізняються використовуваним обладнанням, інтенсивністю поливу і характером подачі води, що дозволяє створювати найрізноманітніші системи автополиву. Крім того, система є досить проста в монтажі і в експлуатації.

Читайте також

Чорна смородина Краса Львова

Краса Львова – середньопізній, крупноплідний сорт чорної смородини. Має дуже багато позитивних відгуків, як від …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *