Головна / Інструменти / Як правильно вибрати бу бензопилу

Як правильно вибрати бу бензопилу

Бензопила може бути дуже корисна в господарстві, в цьому немає ніяких сумнівів. Але як же бути якщо вам потрібна бензопила але ви не хочете витрачати великих грошей на покупку нової? Відповідь проста — беремо бензопилу з рук! Але спершу, візьмемо на озброєння пару трійку порад з придбання техніки, яка була в експлуатації.

Як правильно вибрати бу бензопилу
Як правильно вибрати бу бензопилу

Це звичайно не панацея від всіх бід, але можливо позбавить вас від швидких витрат на ремонт обладнання і допоможе вам заощадити по справжньому! Насамперед вам необхідно ознайомитися з інструкціями по роботі з бензопилами, а також з технікою безпеки.

Перевірка компресії

Перше що ми повинні зробити, перш ніж приступити до огляду техніки, це переконатися в наявності хорошої компресії. Гарна компресія вкрай важлива для роботи двотактного двигуна, якщо компресії немає і пила «порожня» то подальший огляд продовжувати не має ніякого сенсу. Для того щоб оцінити компресію двигуна, смикніть кілька разів за стартер, якщо ви не відчуєте ніякого опору — це означає, що компресії немає. Якщо ж пила все таки щось «качає» то переходимо до наступного кроку.

Міцно беремо пилу за ручку стартера і вивішуємо перед собою як іграшку «йо-йо». Якщо пила швидко опустилася на всю довжину мотузки — поршнева у такій пилці несправна, компресії немає. Якщо ж пила висить на стартері і лише зрідка по трохи опускається, з компресією все в порядку і можна продовжити огляд.

Зовнішній огляд бензопили

Ретельно оглядаємо бензопилу на предмет видимих зовнішніх дефектів. Це можуть бути: тріщини по пластику корпусу, відколи, подряпини які можуть сказати про те що пилу кидали і тому подібні речі. Переконайтеся, що в об’єкті придбання зразку заправлені всі рідини (масло для змащення ланцюга, паливна суміш). Запитайте продавця свіже чи паливо залито? Особливу увагу зверніть на те, чи не підтікають бачки (бачки бензину і масла для змащення ланцюга).

Зверніть увагу на стан пильної гарнітури (ланцюг, шина, зірочка). Якщо зірочка погана і має сильний знос, то її необхідно буде замінити разом з ланцюгом. Якщо шина хороша, то у неї краї не завальцьовані, і шина добре змащувалась при роботі. Подивіться, в якому стані ланцюг і чи є на ньому сліди перегріву (кольори мінливості), чи всі зуби на місці, тупа або заточена, суха або змащена.

Обов’язково зніміть кришку ланцюгового гальма та огляньте її. Чи працює гальмо ланцюга? Чи є на ньому сліди перегріву і оплавлення пластика? Оглянувши гальмо ланцюга переходимо до провідної зірочки і зчеплення. При огляді зчеплення зверніть увагу на його пружинки. Якщо кришка гальма ланцюга має сліди оплавлення і перегріву, велика ймовірність перегріву зчеплення і його пружинок.

Зверніть увагу на зовнішній вигляд пружинок, чи не виглядають вони почорнілими і не пофарбовані чи райдужного забарвлення? Чи не виглядають вони розтягнутими? Спробуйте поворушити щоки зчеплення, якщо вони бовтаються або ходять занадто легко то таке зчеплення несправне. Даний порядок огляду зчеплення підходить для бензопил з відкритим типом зчеплення, коли корзина зчеплення стоїть зірочкою всередину. Якщо корзина зчеплення стоїть зірочкою назовні то почніть з огляду ведучої зірочки. Чи немає на зірочці канавки від ланцюга? Якщо канавка є то таку зірочку пора міняти, разом з ланцюгом з яким вона працювала. Стан пильної гарнітури ми оцінили, переходимо до наступного етапу. Знімаємо кришку фільтра і оцінюємо його стан. Чистий він? Чи має пошкодження? Знімаємо фільтр і заглянемо у впускний патрубок карбюратора, чи є там бруд?

Оглянемо стан високовольтного проводу (той що на свічці запалювання) і свічкового ковпачка на предмет пошкоджень і тріщин. Обов’язково виверніть свічку запалювання і огляньте спідницю електрода, по її кольору можна багато що сказати про роботу двигуна.

Спілкуйтеся з продавцем

Під час огляду пилки, задавайте питання продавцю. Яке масло продавець використовував для приготування паливної суміші? У якій пропорції? Бензин якої марки використовувався? Яке масло продавець використовував для змащення ланцюга? Чи проводилося технічне обслуговування? Як продавець зберігав пилу (чи зливав з неї паливо, масло) і так далі. Як довго продавець зберігає паливну суміш? Чим більше ви питаєте тим більше можна буде зробити висновків про стан бензопили яку ви збираєтеся придбати.

Заводимо пилу

Якщо за фактом огляду стан бензопили вас влаштовує, запропонуйте продемонструвати її в роботі. Не в жодному разі не заводьте бензопилу самі! Попросіть зробити це продавця і спостерігайте за тим як він це робить. Чи не порушує порядок дій? Чи сильно смикає за стартер? (Можна зробити висновок про стан собачок стартера). Чи дав прогрітися двигуну, перш ніж дати йому повне навантаження?

Після того, як вам показали працюючу пилку, спробуйте завести її самі. Зверніть увагу на стабільність холостого ходу. Чи не завищений/занижений холостий хід? Ланцюг на холостому ходу не повинна рухатися. Прогрійте пилу і дайте їй різко повний газ, чи є провал? Надходить чи мастило на ланцюг? Чи не плавають чи обороти на максимальній потужності? При різкому скиданні газу пила не повинна глухнути, при різкому натисканні теж.

Справна кнопка виключення запалення? Якщо пила працює рівно, без провалів і жваво набирає обертів, масло надходить на ланцюг, добре б випробувати її в справі. Випробування під навантаженням дуже важливий момент в придбанні підтриманої бензопили. Переконавшись, що під навантаженням пила працює не гірше ніж в холосту можете зробити остаточні висновки про те, чи варто купувати дану бензопилу чи ні і почати торгуватися.

Читайте також

Що таке зенкер?

Свердла «Зенкер» — це ріжучі інструменти для створення конічних і циліндричних отворів. Вони мають 3 …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *