Головна / Підлога / Тепла підлога під ламінат: водяна, електрична, плівкова

Тепла підлога під ламінат: водяна, електрична, плівкова

Яку систему обігріву вибрати при влаштуванні теплої підлоги під ламінат?

Тепла підлога під ламінат: водяна, електрична, плівкова
Тепла підлога під ламінат: водяна, електрична, плівкова

Тепла підлоги під ламінат сьогодні вже не є чимось незвичайним, а цілком звичайною справою. Більш того зараз можна говорити про те, що «розумний» тепла підлога все більше відвойовує позиції на ринку опалювальних систем. Причому подібна тенденція не є наслідком реклами або тиску з боку комунальних служб.

Такий вибір свідчить про те, що інновації приживаються в нашому житті, витісняючи морально і фізично застарілі системи опалення. Найкраще характеризують цю систему відгуки тих людей, хто на власному досвіді переконався в її відмінних експлуатаційних якостях.

Для початку необхідно чітко усвідомити, що ламіноване покриття для підлоги, відноситься, по суті, до дерев’яних покриттів, оскільки він на 90% складається з дерева. А дерево, як відомо, капризне — всі дерев’яні вироби вимагають спеціального обслуговування в процесі експлуатації. У цьому плані ламінат не є винятком.

Так само, як і звичайна дерев’яна підлога, він чутливий до вологи, а це значить, що її обсяг постійно змінюється в залежності від висихання або навпаки насичення. На жаль, ці процеси вкрай актуальні в випадку з облаштуванням теплих підлог, адже має місце зміна температурного режиму. При нагріванні дерево більш інтенсивно втрачає свою вологість. Тому треба правильно вибирати ламінат під теплу підлогу. У нього бувають різні класи і який саме потрібен буде вам — треба буде проконсультуватися у консультантів.

Невже укладання цієї системи під ламінат в принципі неможлива? Звичайно ж, це не так! Тепла підлога під ламіноване покриття — це реальність, просто процес облаштування вимагає дотримання певних умов. На даний момент виробники пропонують три види теплих підлог: водяна, електрична, плівкова.

Водяна тепла підлога під ламінат

Водяна тепла підлога відноситься до безпечного і надійного способу обігріву підлоги. До головних його достоїнств відноситься рівномірність прогріву основи, наприклад, бетонної стяжки, що збільшує термін служби ламінату.

Для забезпечення необхідного рівня вологості стяжки після укладання водяної теплої підлоги, систему необхідно просто включити. Це дозволить добре просушити і прогріти бетон, при цьому температурний режим необхідно поступово підвищувати. Перед укладанням ламінату необхідно переконатися, що підкладка відповідає тим умовам, які рекомендують виробники цього підлогового покриття.

Підкладка

Принципової різниці немає, який вид стяжки буде використовуватися при монтажі таких підлог — в будь-якому випадку необхідно забезпечити захист ламінату від впливу вологи. З цією метою стяжка покривається підкладкою, наприклад, поліетиленовою плівкою товщиною 200 мікрон, при цьому скріплюється за допомогою скотча або укладається внахлест.

Під час використання системи варто дотримуватися дуже простого правила: температуру в водяній системі спочатку сезону необхідно підвищувати поступово, десь на 5 градусів в день. Таким чином, вдасться уникнути різких температурних перепадів, а значить уберегти ламінат від псування.

Рекомендується, для того щоб пом’якшити удари ламінату об стяжку зверху гідроізолятора необхідно укласти шар шумоізоляційного матеріалу. Як правило, для цих цілей застосовується спінений поліетилен товщиною близько 2 — 3 мм. Така підкладка укладається встик по довжині і закріпляється скотчем.

Електрична підлога під ламінат

Електрична тепла підлога є вдалим варіантом при необхідності локального обігріву приміщення і використовується в якості додаткового опалення.

При виборі таких підлог потрібно враховувати потужність:

 1. 150 Вт — оптимальний варіант для теплої підлоги у вітальні і кухні;
 2. 220 Вт — може використовуватися в якості основного джерела тепла, наприклад, на балконі, а також як додаткове опалення в приміщеннях із значною втратою тепла.

Функціонування такої підлоги забезпечується за рахунок нагрівання кабелю. Його роботу можна порівняти з роботою звичайної електричної грілки, тобто живлення кабелю йде від мережі, і таким шляхом він нагрівається

Переваги і недоліки

Електрична тепла підлога дуже просто монтується під ламінат. Більш того, цю роботу зможе виконати і людина, що не володіє спеціальними знаннями і навичками. Проводиться укладання такої підлоги на вже існуючу стяжку. А це означає, що має місце значна економія часу і фінансових коштів при облаштуванні цієї системи.

В якості основної опалювальної системи такий вид теплої підлоги зустрічається вкрай рідко. Причина тут одна — висока вартість електроенергії. Крім того, перед його монтажем необхідно точно визначитися з розстановкою меблів, оскільки над електропроводкою не повинно знаходитися жодних меблів, щоб уникнути локального перегріву кабелю і як наслідок його перегорання.

Плівкова інфрачервона тепла підлога

На даний час цей вид теплої підлоги користується все більшою популярністю серед споживачів. Вважається, що саме він забезпечує дійсно чудовий для ламінованого покриття рівномірний режим обігріву.

Інфрачервона плівка дозволяє дотримуватися оптимального температурного режиму, який дозволяє уникнути перегріву підлогового покриття.

Зверніть увагу! Через часте розташування смуг нагрівальних елементів (через 5 мм) на спеціальній термоплівці, ламінату не грозить розтріскування і інша деформація.

Переваги і недоліки

Саме з високою швидкістю прогріву монтаж такої теплої підлоги під ламінат є доцільним з економічної точки зору.

По-перше, хоча вона фактично і є однією з різновидів електричної теплої підлоги, налаштована на економічне енергоспоживання.

По-друге, навіть в разі механічних пошкоджень з ладу не виходить повністю вся опалювальна система — це відбувається тільки з певною секцією або смугою. Така особливість забезпечується паралельним з’єднанням нагрівальних елементів.

По-третє, плівка не боїться корозійних процесів і руйнувань — відомо, що термін розкладання поліетилену більше терміну «життя» більшості будівель. Крім того плівковій підлозі властиві такі особливості:

 • Монтажні роботи займають 1-2 години.
 • При роботі немає необхідності в стяжці, клейові і спеціальних навичках.
 • Готовий до експлуатації відразу ж після укладання.
 • Створює корисний для здоров’я людського організму мікроклімат в приміщенні.
 • Екологічно безпечний — не виділяється шкідливих речовин.
 • Мінімальна товщина плівки не впливає на корисну висоту кімнати.
 • Служить, як мінімум 50 років.
 • При експлуатації не вимагає абсолютно ніякого догляду.
 • Немає необхідності в придбанні додаткового обладнання.
 • Вартість опалення знижується практично на третину, за рахунок можливості підбору раціонального режиму обігріву виходячи з конкретної ситуації.

Цей вид теплої підлоги значно перевищує в ціні кабельну і водну систему на початковому етапі, хоча і окупається протягом перших 2-3 років.

Укладання теплої підлоги під ламінат ви можете зробити самостійно, але якщо з якихось причин це проблематично, то в такому випадку знадобиться допомога професіоналів.

Читайте також

Як утеплити підлогу над підвалом

Що таке підвал? По-простому, приміщення під будинком. У будівництві підвалу є свої спеціальні технології, в …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *