Головна / Різне / Що таке анкер і дюбель?

Що таке анкер і дюбель?

Вибираючи настінне кріплення, майстри часто задаються питанням: що краще — дюбель з шурупом або анкер? Питання не просте. Спробуємо з’ясувати, в чому відмінність і що впливає на вибір.

Що таке анкер і дюбель?
Що таке анкер і дюбель?

Анкер

Анкер (або анкерний болт) — це, на відміну від дюбеля, самостійний вид кріплення. Конструктивно являє собою болт з розпірною втулкою і конусною гайкою. Виступаючий кінець анкера може бути виконаний у вигляді кільця або гака. Такий вид болтів зручний для підвішування ламп до стелі.

Анкер забивається або вставляється в заздалегідь підготовлений отвір, наприклад, дрилем. Потім його потрібно затягнути гайковим ключем. При закручуванні пелюстки втулки розійдуться в сторони і будуть надійно утримувати болт за рахунок розпору. Якраз ця особливість і дала назву самому кріпленню (по-німецьки Anker — «якір»). Якщо анкер потрібно буде демонтувати, зробити це легко: достатньо розкрутити болт, і кріплення ослабне.

Анкер
Анкер

Анкер спочатку розрахований на високі навантаження, тому це ідеальний варіант для кріплення масивних конструкцій. Робите антресолі або кріпите до стінки спортивний комплекс? Використовуйте анкера! Але спочатку обов’язково обстежте стіну.

Одне з серйозних обмежень до використання анкера — це можливість встановлення тільки в міцній основі. Як правило, це бетон або суцільна цегла. Забивати анкера в «дірчасту» цеглу категорично не можна. У цьому випадку великий ризик вирвати болт зі стіни, коли до нього буде прикладене навантаження. Не підходять анкер і для таких, порівняно, м’яких матеріалів, як піносилікатні плити або блоки. За винятком цих недоліків, анкер — це вкрай надійне кріплення. Правда, і вартість у них помітно вище, ніж у звичайних дюбелів.

Дюбель

Основний принцип дюбеля той же, що і у анкерних болтів. При закручуванні кріплення розширюється, розпираючи стінки отвору, а сила тертя утримує його на місці. Однак є і ряд суттєвих відмінностей:

Дюбель
Дюбель

Дюбель — не самостійне кріплення, а тільки розпірна частина, в яку вже угвинчується шуруп або саморіз. Підходящі до дюбелю металовироби доведеться підбирати вручну.

Анкер виготовляється зі сталі, дюбель — частіше із пластику, рідше з металу.

Дюбель застосовується при кріпленні легких і середніх по вазі конструкцій. Наприклад, при монтажі настінної сушарки для білизни, поличок і навісних шаф можна цілком обійтися простим дюбелем.

Дюбель підходить для різних основ. Крім цегельних і бетонних стін, дюбелі можна використовувати для стін із сухої штукатурки, гіпсокартону і навіть саману (для різних застосувань є дюбелі різної довжини і конфігурації).

Отже, основні відмінності дюбеля від анкера:

  • Силою несучої здатності — анкер для найважчих навантажень, дюбель для невеликих і середніх.
  • Видом основ, в які можна монтувати це кріплення — анкер рекомендований для твердих монолітних матеріалів, а спектр застосування дюбеля набагато ширший.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *