Головна / Вікна / Укоси на вікнах в дерев’яному будинку

Укоси на вікнах в дерев’яному будинку

Зовнішні укоси дерев’яних будинків

Їх головним завданням є ізолювання всіх монтажних швів. Піну завжди необхідно захищати від вологи, а також від прямих сонячних променів, оскільки вода і ультрафіолет руйнують монтажну піну і знищують теплоізоляційні властивості матеріалів. Що стосується декорування зовнішніх укосів, то це — тільки другорядна функція.

Як зробити укоси на вікнах в дерев'яному будинку?
Як зробити укоси на вікнах в дерев’яному будинку?

Укоси можуть бути виконані з самих різних матеріалів, але більшою популярністю користуються пластик і дерево.

Пластикові укоси

Пластикові укоси — це листові панелі з пластика товщиною в кілька міліметрів або ж сендвіч-панелі — два листи пластику, де запінена начинка.

Пластик є відносно недорогим матеріалом. Крім того, він досить простий в монтажі. Стики зі стінами також оформляються пластиковими куточками. Як правило, в будинках, побудованих з дерева, укоси роблять з білого пластику, тому що вельми важко підібрати відтінок під колір дерева.

Дерев’яні укоси

Цей матеріал логічніше вибирати для дерев’яних будинків — такі укоси будуть виглядати набагато цікавіше, вони створять загальну гармонію фасаду. Правда, установка дерев’яних укосів занадто клопітна, але результат дійсно того вартий. Головне — використовувати добре просушений матеріал, щоб повністю виключити деформацію.

Внутрішні укоси дерев’яних будинків

Крім пластику й дерева, для обробки внутрішніх віконних укосів дерев’яного будинку можна використовувати штукатурку або гіпсокартон.

Штукатурка може бути на гіпсовій або цементній основі. Коли вона висихає, її забілюють або зафарбовують. Переваги — відносно невисока вартість і можливість обробки арочного вікна. Недолік — складність проведених робіт.

Обробка укосів гіпсокартоном займає набагато менше часу. Крім того, такий матеріал можна застосувати і для створення складних форм. Головним мінусом є низька міцність гіпсокартону — навіть при незначному ударі на його поверхні з’являються вм’ятини.

Особливості установки укосів в дерев’яних будинках

На відміну від будинків із цегли, у дерев’яного будинку є ряд особливостей. Це живий матеріал, і тому навіть після усадки можуть мінятися розміри — все залежить від пори року, температури, вологості.

Саме тому перш ніж встановлювати вікна, потрібно змонтувати короб. Мова йде про жорстку конструкцію, яка покликана захищати раму і вікно від ходіння стін. Піна для герметизації обсада не застосовується — використовують тільки джут або будь-який інший утеплювач з м’якими властивостями.

У завершенні потрібно запінити стики між рамою і обсадити. І тільки потім можна здійснювати обробку підвіконь і укосів в будинку з дерева. При монтажі їх також утеплюють мінеральною ватою, а на фінальній стадії слід обштукатурити технологічні зазори.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *