Головна / Підлога / Підлога в підвалі

Підлога в підвалі

Підлога в підвалі досить важлива при обробці приміщення, оскільки це велика площа, через яку може проникати зайва волога.

Підлога в підвалі
Підлога в підвалі

Тому це може позначитися не просто на збереження продуктів, але і на вогкості приміщення. Спробуємо розглянути як зробити підлогу в погребі. Перш за все потрібно визначитися, яка підлога повинна бути в погребі і тільки після цього вирішувати, як її зробити.

Вид підлоги підвалу треба вибирати в першу чергу, орієнтуючись на знаходження  підвалу від грунтових вод. Адже саме цей фактор впливає на підвищену вологу.

Так само не маловажним буде місце знаходження. Адже якщо це низина, тоді і вода може потрапляти в приміщення.

Ціна підлоги напряму буде залежати і від матеріалу, який ви будете застосовувати. Але важливо одне, що в будь-якому випадку можна знизити вартість робіт, якщо ви зробите все своїми руками.

Види підлоги в підвалі

Можливостей облаштувати підлогу в погребі існує більш ніж достатньо. Рекомендовано застосувати наявні готові підлоги або зробити доопрацювання покриття виходячи з особливостей вашого погребу.

Грунтова підлога застосовується вже багато століть. Раніше існував помилковий погляд, що покриття в підвалі не можна покривати бетоном, для зберігання в ньому необхідної атмосфери. Але справа в тому, що щільна підлога не забезпечує захист від цвілі. А в тому випадку, коли льох знаходиться в зоні з близьким розташуванням грунтових вод, у підвалі буде сирість, а по весні може з’явитися вода.

Виникає питання: чи слід робити основу в погребі з бетону? Якщо підлога розташована на рівні грунтових вод або нижче них, то бетон — це найкраще рішення, яке забезпечить необхідний надійний захист від вологості.

Бетон використовують в якості попередньої основи і у вигляді справжнього полу. А щоб поверхня була більш стійкою, можна покрити її краскою. Зараз популярне застосування в якості підлогового покриття в погребі повнотілої цегли.

За рахунок цього основа в сховищі виглядає презентабельно і виглядає як давня споруда. Також цей спосіб покриття надійний і служить довго.

Глинобитне покриття. Дана технологія застосовується давно, тому варто відзначити, що вона надійна. Сьогодні таку підлогу влаштовують не часто, оскільки це дуже трудомісткий і тривалий процес і складно знайти якісний матеріал — хороша глина в необхідній кількості зустрічається досить рідко.

Камінь — підлога з натурального каменю, керамічної плитки та інших різновидів основи. Таку підлогу часто застосовують, щоб надати погребу естетичний вид. Крім того, якщо погріб буде використовуватися для зберігання вина, це забезпечить йому благородного вигляду.

Підлога з дерева. Це теж буде прекрасним способом в тому випадку, коли виключена можливість затоплення навесні. Дерево є чудовим натуральним матеріалом, воно чудово підійде для вашого сховища.

Виходячи з того, на якому способі покриття ви зупинилися, характер робіт може бути суттєво відмінним, залежно від того, які будуть використовуватись матеріали і підручні засоби. До того, як приступити до основної роботи, приготуйте все, що потрібно, щоб у вас не було простою.

Грунтова підлога в підвалі

Дане покриття є простим способом, який просто здійснити без будь-чиєї допомоги, вартість його майже нульова. Як організувати даний тип підлоги:

 • Спочатку слід зробити основу рівною, видалити всілякі укладені компоненти, що заважають, якщо вони є.
 • Потім слід насипати гравій приблизно на 10 см і зробити утрамбовку.
 • Покриття закінчено.

Легкість цього способу багатьох спокушає, але воно має деякі недоліки:

 • Підлога боїться ушкодження — стелаж може просісти, і банки з консервацією тоді впадуть.
 • Дане покриття не захистить від вологи в підвалі, з цієї причини не вийде забезпечити належну вологість. Речі з дерева, які будуть стояти на підлозі, відволожаться і почнуть гнити, а предмети з металу заіржавіють.
 • У тому випадку, коли рівень грунтових вод знаходиться близько, навесні ваш підвал буде наповнюватися водою.

Покриття з бетону

Давайте розглянемо більш детально, як зробити підлогу в погребі з бетону. Якщо у вас є сумніви про можливість покриття підлоги бетоном, то зауважимо, що майже всі підвали аграрних споруд виконані з бетону, і при цьому продукти зберігаються чудово.

Вам потрібно буде зробити багато роботи, але це забезпечить міцність підлоги:

 • Спочатку необхідно зробити поглиблення приблизно на 30 см від того рівня, на якому буде підлога.
 • Потім майданчик слід розрівняти, дотримуючись рівня, оскільки бетонну стяжку потрібно робити однакової товщини, щоб не було ніяких перепадів.
 • Після підготування основи, робиться подушка для стяжки, для цього підлогу покривають на 10-15 см щебенем і піском на 5 см.
 • Пісок слід зволожити і старанно утрамбувати, потім потрібно зробити перший шар для гідроізоляції за допомогою заливки основи бітумом, на який приклеюють склоізол або руберойд, роблячи нахлест на стіни.
 • Потім кладеться армована сітка, щоб зміцнити підлогу і заливається бетон товщиною 8-10 см.

Можна здійснити покриття бетоном іншим способом:

 • Висипаємо щебінь товщиною 20-30 см, потім робимо подушку піску на 10 см. Покриття потрібно утрамбувати і вирівняти.
 • Потім заливаємо бетон на товщину 8 см, його необхідно ущільнити армованою сіткою.
 • Пол буде сохнути приблизно протягом 3 тижнів, потім потрібно зробити шар гідроізоляції. Його можна виконати, використавши руберойд або інший рулонний матеріал для гідроізоляції, можна застосувати рідку гуму, вона має прекрасні гідроізоляційні властивості. Захищати треба не тільки саму основу, а й 10-15 см поверхні стін по її периметру.
 • Потім заливаємо другий шар з цементного розчину.

У тому випадку, коли грунтові води розташовані поблизу поверхні, основу потрібно посилено захищати:

 • Спочатку слід поглибити і вирівняти поверхню підлоги.
 • Потім необхідно укласти приблизно 30 см глиняного покриття, глину замішують до консистенції тіста.
 • Поверх глини насипається щебінь на 10 см і пісок на 5 см, потім їх слід утрамбувати.
 • Далі йде бетонний шар 8-10 см, укріплений готовою армованою сіткою або виготовленою з арматури гратами, її необхідно покрити бетоном не менше, аніж на 3 см.
 • Коли підлога висохла, на неї клеїться склоізол, і знову заливається бетон приблизно на товщину в 5 см.
 • Приклеюється другий шар з склоізола, на нього наливається остаточний шар гідроізолюючого бетону. Гідроізоляція забезпечується за допомогою додавання в бетон рідкого скла, що дає можливість знайти покриттю високий рівень захисту від вологості.
 • Також можна обробити підлогу сушшю, що має гідроізоляційні проникаючі властивості, який забезпечує прекрасний захист. Обробляти слід кожні 10 років, тоді ваш підвал буде захищений.

Щоб забезпечити надійний захист під час оброблення гідроізоляційними проникаючими сумішами, необхідно зробити за допомогою перфоратора пази в тому місці, де стикується підлога зі стіною. Також слід звільнити ділянку виходу труб, яку потім потрібно буде закрити спеціальним розчином. Це забезпечить додатковий рівень захисту в проблемних зонах.

Цегляне покриття підлоги у підвалі

Наступним відомим способом покриття підлоги в сховищі є повнотіла червона цегла. Вона допоможе влаштувати стійку і красиву підлогу.

Здійснюється це покриття, в основному, за допомогою двох методів.

Перший метод відомий завдяки тому, що на думку фахівців, покриття дихає:

 • Спочатку потрібно приготувати і вирівняти підлогу.
 • Потім зробити подушку товщиною від 10 до 15 см з щебеню або гравію, потім здійснюється утрамбовка.
 • Тепер слід приготувати розчин з глини, консистенція якого буде нагадувати тісто. Глину укладаємо на основу приблизно на 20 см.
 • Далі на глину укладаємо цеглу і трохи її утоплюємо. Укладати її необхідно в перев’язку і слід встановлювати дуже щільно одну до одної. Перевіряйте кожну цеглину, щоб на ній не було опуклостей, напливів. Якщо такі є, їх потрібно збити.
 • Технологія укладання основи древніми способами досить нескладна. Як тільки підлога висохне, її можна використовувати.

Другий спосіб влаштування покриття з цегли використовують, коли рівень грунтових вод знаходиться поблизу, і потрібна гідроізоляція підлоги:

 • Спочатку укладаємо подушку з гравію і піску на товщину в 10-15 см, потім її утрамбовуємо.
 • Потім слід укладати шар з глини або приступити до покриття підлоги за допомогою бітуму і обклеювання руберойдом.
 • Потім починаємо укладати цеглу, для цього застосовується розчин цементу — матеріал слід трохи утоплювати, таким чином покривається все сховище.
 • Через кілька днів підлогу потрібно буде намочити, потім стики заповнити розчином за допомогою щітки або віника. Верх швів заливається рідким розчином.

Підлога в підвалі з глини

Існують різні думки, якою потрібно робити підлогу в підвалі, але покриття з глини в усі часи вважають найкращим методом. Потрібно знайти необхідну кількість якісної глини.

Ні в якому разі не застосовуйте неякісний матеріал — це не дозволить вам влаштувати надійну підлогу в погребі. Якість матеріалу визначити самому складно, тому проконсультуйтеся у фахівця.

Робота виконується в такому порядку:

 • Потрібно підготувати і вирівняти поверхню підлоги.
 • Потім встановити подушку з глини і щебеню товщиною 10-15 см, щебінь ви можете покрити бітумом і встановити в якості основи.
 • Далі покривається шар з руберойду або іншого матеріалу для гідроізоляції, роблячи напуски на стіни.
 • Поверх необхідно укласти другий шар глини, при цьому його товщина повинна бути не менше 5 см. У нього теж можна додати щебінь.
 • Коли поверхні висохнуть, може бути поява тріщин, їх слід замазати за допомогою розчину з глини і вапна.

Це покриття схоже на настил в старому погребі, також його можна віднести до екологічно чистого, отже в даному сховищі буде хороша атмосфера.

Підлога з дерева у підвалі

У тому випадку, коли ваш підвал розташований в сухому місці, влаштування підлоги в ньому буде набагато простіше. Тоді ви можете зробити підлогу дерев’яною і в погребі буде прекрасна атмосфера.

Послідовність виконання робіт:

 • Вирівняйте підлогу, потім її потрібно покрити щебенем, в який додається глина або бітум, щоб захистити погріб від вологості грунтових вод.
 • Потім можна використовувати рулонний гідроізолятор або будівельну плівку великої товщини.
 • Тепер слід приступити до укладання лагів, їх роблять з бруса 10х10 см, потім перевірити рівень площини поверхні.
 • Заключний етап — кріплення дошок, що виконується за допомогою саморізів.

Також дерев’яними можна зробити стелю і стіни підвалу – тоді він буде затишним.

Природний камінь і керамічна плитка для підлоги в підвалі

Таку підлогу роблять, коли хочуть, щоб підвал був надійним і красивим. Бруківка виглядає привабливо, але використовувати її не дуже зручно, краще брати гладкий матеріал.

Вигідніше буде застосування керамічної плитки, яку слід укласти на бетон. Пол буде рівним, надійним і захищеним від вологи.

Тепер у вас є інструкція по правилам вибору підлоги. Не варто відразу приймати рішення, треба все обдумати і зважити.

Читайте також

Як утеплити підлогу над підвалом

Що таке підвал? По-простому, приміщення під будинком. У будівництві підвалу є свої спеціальні технології, в …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *