Головна / Будівництво / Волога в підвалі — що робити?

Волога в підвалі — що робити?

У підвалі на стелі вогість, тоді це вже перший сигнал, до того, що треба вживати заходів до усунення. Як усунути вологу у погребі спробуємо розібратись у даній статтіми і розповімо сьогодні.

Волога в підвалі
Волога в підвалі

Це не просто робота, це комплекс заходів для усунення проникнення вологи. В першу чергу треба визначити чому в підвалі сирість. Адже просто так нічого не буває. Після цього лише вирішувати, що з цим робити.

Утворення вологи в підвалі

Усунення сирості з підвалу треба починати з визначення точки проникнення вологи в приміщення. Адже підвищена вогість в приміщенні призводять до утворення грибка і цвілі, які сприяють псуванню продуктів, що там знаходяться.

Вологе повітря утворюється капілярним шляхом, простіше кажучи, дрібні краплі води через щілини потрапляють в земляну підлогу, потім волога починає випаровуватися, внаслідок чого відбувається збільшення вологості повітря. Слід зазначити, що піщані породи піднімають воду набагато повільніше, ніж глиняні.

Перш, ніж починати боротьбу з вологою потрібно визначити причини її появи:

 • Однією з причин може стати погане утеплення будинку. Через це в холодну пору волога буде потрапляти в стіни будинку, сприяючи утворенню цвілі. Нерідко це явище можна спостерігати на верхніх кутах на стінах, адже волога потрапляє в приміщення зверху (з даху).
 • Крім того, волога може проникати в підвал через підземні води.
 • Ще однією причиною появи цвілі може стати відсутність гідроізоляції під підлогою.
 • Так само треба звернути увагу і на дренажну систему в підвалі. Адже якщо вода накопичується біля нього, то вона може і проникнуть всередину приміщення.

Методи боротьби з вологою

На сьогоднішній день існує кілька способів боротьби з вологістю в приміщенні. Усунення вогкості можна виконати декількома методами:

Бетонування підлоги і стін підвалу з  використанням рідкого скла і рубероїда.

Рекомендуємо звернути увагу на використання недорогого методу позбавлення від вологи. Він полягає у використанні поліетиленової плівки (допускається застосування плівки, що вже була у використанні).

У тих випадках, якщо у вашому погребі є глиняна підлога, ця глина може бути використана для прискорення робіт. Для цього глину необхідно додати в шар гідроізоляції. Роботи проводяться наступним чином:

 • Знімають шар глини товщиною 5 см.
 • Вирівнюють поверхню підлоги і застеляють її згорнутою вдвоє поліетиленовою плівкою.
 • Зверху на плівку насипають глину і гарненько її утрамбовують. Глину можна замінити бетоном.
 • Після підсихання глини рівень вологості в підвалі помітно знизиться і повітря стане набагато сухіше.

Буває і так, що рівень вологості підвищується в осінні та весняні періоди. Це пов’язано безпосередньо з атмосферними опадами. В такому випадку буде ефективний інший метод, який потребує більш детального розгляду:

 • На підлогу насипають шар піску або гравію завтовшки 10 см. Якщо рівень вологості, як і раніше росте, шар гравію досипають. Це забезпечує зниження рівня ґрунтових вод до тієї позначки, коли волога не зможе підніматися до рівня підлоги у вашому погребі.

Щоб позбутися від вологи, що з’являється через скупчення конденсату, слід використовувати спеціальну гідроізоляційну штукатурку. Застосування даного методу дозволяє підлозі і стінам дихати.

Для цих цілей допускається придбання готових гідроізоляційних сумішей, які можна зробити і самостійно. Вони виходять в результаті змішування гідроізоляційної добавки з сухою штукатуркою.

Перш, ніж нанести суміш на стіни і підлогу, їх слід попередньо очистити від цвілі і грибка за допомогою спеціального засобу (розчин для видалення грибка).

Причини появи воли в підвалі

Якщо в погребі вогко, тоді відразу визначаємо причини і після цього думаємо, як прибрати вогкість в погребі.

Наступною причиною появи вологи в підвалі може стати холодна і тонка підлога. У такому випадку рекомендується встановити подвійну підлогу, уклавши на дерев’яні дошки руберойд, який необхідний для запобігання утворенню зайвої вологи.

Прекрасним засобом для боротьби з вогкістю вважається хлористий кальцій, який поглинає в себе надлишки вологи. Цей порошок розсипають в скляні банки, які ставлять в кутах погреба. Для невеликого погребу досить 0,5 кг порошку.

Якщо вогкість виникає через грунтові води, рівень яких підвищується в весняний і осінній період, то необхідно створювати додаткову гідроізоляцію.

 • Спочатку створюють гідроізоляцію підлоги, накриваючи її декількома шарами бітуму.
 • На розігрітий за допомогою будівельного фена бітум укладають два шари руберойду, товщина якого повинна бути не менше 15 см. Руберойд можна замінити гідроізоляцією, перевагою якої є відсутність гниття і стійкість до появи цвілі.
 • На другому етапі гідроізоляції слід звести додаткові стіни і заповнити простір між стінами гідроізоляційним матеріалом.
 • Між стіною підвалу і додатковою стіною повинен бути простір близько 2 см. Особливу увагу потрібно звернути на те, що в цей простір не повинен потрапити розчин. Товщина додатково зведеної стіни повинна становити приблизно половину цегли.
 • Спочатку виконують цегельну кладку. І тільки після висихання розчину простір заповнюють спеціальним гідроізоляційним матеріалом.
 • Після цього в погребі роблять білу стяжку шириною близько 10 см.

Інші варіанти усунення вогкості

Існує дві основні причини підвищеної вологості в підвалі:

 • Погана вентиляція
 • Близьке розташування грунтових вод.

Збільшення рівня грунтових вод пов’язано з таненням снігу. Вода починає просочуватися в підвальне приміщення, в якому від води намокають стіни.

У тому випадку, якщо в погребі погана вентиляція або її взагалі немає, повітря в ньому стає затхлим, починає накопичуватися конденсат. Від вогкості вже нікуди не дітися — зайва волога осідає на стінах, стелі та полицях льоху.

Внаслідок вогкості починаються процеси гниття, поява іржі і утворення цвілі. Все це призводить до псування продуктів, залишених в погребі на зберігання.

Якщо причиною виникнення вогкості стали ґрунтові води, то вирішити цю проблему можна тільки за допомогою гідроізоляції, інакше ніяк.

Перш за все, необхідно забезпечити гідроізоляцію підлоги. Зробити це можна кількома способами:

 • Допускається використання дрібного щебеню, який згодом покривають декількома шарами бітуму. На розігрітий бітум настилають матеріал для гідроізоляції (наприклад, руберойд). Поверх нього організовують бетонну підлогу (рекомендується використовувати суміш бетону і керамзиту).
 • Допускається облаштування глиняного замка, зробити який можна стеленням і трамбівкою шару глини. Поверх глиняного шару насипають сухий пісок, а потім заливають цементом або бетоном.

І в тому і в іншому варіанті відбувається підвищення рівня підлоги. Якщо у вашому підвалі і без того низька стеля, то використовувати ці варіанти не бажано. В цьому випадку можна виконати поглиблення в підлогу на висоту шару, гідроізоляції:

 • Крім гідроізоляції широко застосовують методику зведення додаткових стін. Зовнішню сторону підвалу покривають шаром гідроізоляції.
 • Допускається прокладання листів руберойду або промазування стін товстим шаром бітуму. Кладку стіни виконують методом на ребро.
 • Це призводить до суттєвого зменшення корисного простору всередині підвалу, але це прекрасний спосіб позбавлення від відвологлих стін. Вибираючи між вогкістю і простором, доведеться чимось пожертвувати.
 • Нерідко причиною появи вологи стає погана вентиляція. Вона може бути дуже мала для підвального приміщення або просто забита. В цьому випадку можна використовувати витяжні отвори з вентиляторами. За рахунок цього збільшується повітрообмін, і в приміщенні більше не буде утримуватися вологе повітря.

Народні способи боротьби з вологою в підвалі

Сирість в погребі усунути можна за допомогою народних засобів. Це іноді досить ефективні методи і ціна роботи буде дріб’язкова. Серед подібних методів можна виділити наступні:

 • Один з найпростіших способів це установка на підлозі і полицях підвалу ємностей, наповнених порошком білого моху. Це прекрасний адсорбент, вбирає вологу і осушує приміщення.
 • Прибрати вологість можна за допомогою соляної кислоти. Для цього необхідно звільнити підвал від всіх наявних там продуктів. Соляну кислоту розводять до отримання слабкого розчину, яким змащують стіни і полки в приміщенні. Робити це потрібно в гумових рукавичках, в іншому випадку можна отримати кислотні опіки.
 • Не менш ефективний і інший варіант. На підлогу встановлюють керамічну або скляну (але не металеву) ємність, заповнену кухонною сіллю. Потім в неї заливають сірчану кислоту. Виділені в процесі хімічної реакції пари сприяють руйнуванню цвілі і грибка, що утворився на стінах і полицях приміщення. Подібна процедура передбачає ретельне провітрювання. Крім того, потрібно після проведення процедури помити стіни.
 • Прекрасно осушує стіни гашене вапно. Ємність з гашеним вапном ставлять в кутку підвалу.
 • Сирі стіни підвалу можна висушити за допомогою простої глиняної цегли. Для осушення досить розмістити в підвалі дві-три нагрітих цегли. При охолодженні вони почнуть активно вбирати вологу. Після охолодження керамічної цегли, їх повторно потрібно нагріти. Спрощеним варіантом даного методу є камін, встановлений біля вологої стіни. Він сприяє прогріванню вологої цвілої ділянки в погребі.
 • Потрібно сказати, що цвіль, яка оселилася на стінах льоху, не переносить кислотну середу. Її можна змити оцтовою, борною або лимонною кислотою.
 • Усунення сирості в підвалі за допомогою солярки — це звичайно, якщо у вас не лежать там продукти харчування. Обробити відсирілі стіни соляркою, після чого побілити їх вапном.

Усунення сирості в погребі процес іноді досить трудомісткий і тому найкраще на етапі будівництва правильно зробити дренажну систему і гідроізоляцію, тоді в погребі вогкість точно не з’явиться і не знадобиться інструкція для виконання роботи. Але якщо все ж вода проникне, тоді один з методів вам точно допоможе.

Читайте також

Який побудувати краще гараж

Отже, якщо Ви вирішили побудувати на своїй дачній ділянці гараж, то для початку потрібно визначитися, …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *