Головна / Будівництво / Монтаж бетонного паркану

Монтаж бетонного паркану

Для встановлення складальних декоративних огорож з монолітними стовпами самостійно, необхідно володіти певними будівельними навичками.

Монтаж бетонного паркану
Монтаж бетонного паркану

Встановлення огорожі не вимагає залучення спеціальної техніки і зводиться головним чином до встановлення стовпів. Існують два методу установки євроогорож.

Загальні технології для всіх методів:

Все починається з визначення рівня паркану. При необхідності розносяться елементи огорожі по лінії установки. Установку стовпів для забору починають з розмітки, маючи на увазі, що довжина прольоту між центрами стовпів повинна бути близько 2.05м.

Після попередньої розмітки (за допомогою водяного рівня і шнура) встановлюється перший стовп і натягується шнур строго по лінії установки забору. Якщо паркан буде мати ворота або хвіртку, то слід визначити місце і для них.

Бетонний паркан
Бетонний паркан

Отвори в грунті під стовпи можна зробити буром, застосовуючи до нього відповідні ножі або вручну за допомогою лопати (лома). Рекомендована глибина буріння приблизно 70 см. Дана система забору не вимагає фундаменту по всій довжині огорожі, досить забетонувати тільки стовпи.

Потім стовпи встановлюють в отвори і, закріпивши перший і останній стовпи в строго вертикальному положенні щодо рівня землі, знову натягують шнур, і по шнуру виставляють всі проміжні стовпи.

Фіксувати стовпи краще за допомогою битої цегли, яку ставлять між стовпом і краями отворів, а потім проливають бетонним розчином. Необхідно також перевірити установку стовпів по висоті. При необхідності опустити стовп його виймають і поглиблюють ямку або, навпаки, підсипають ґрунт.

Якщо ділянка має складну форму рельєфу (ухил, підйом), то в цьому випадку стовпи встановлюються «сходинкою». Кількість таких сходинок вибирати вам. Для установки плит в такі стовпи необхідно збільшити довжину стовбового паза або підрізати частину плити.

Для здійснення повороту забору, необхідно використовувати два стовпи.

Методи монтажу бетонного паркану

 • За вище описаною технологією монтуються і бетонуються всі стовпи. Через добу (після затвердіння бетону) проводитиметься установка плит, шляхом засування плит в пази стовпів через верх. Мінус даного методу — плити піднімаються на всю висоту забору, що важко фізично. Також, даний метод не терпить помилок в розмітці і не дає можливості усунути вади «по-свіжому», поки не застиг бетон.
  Монтаж бетонного паркану по всій довжині
  Монтаж бетонного паркану по всій довжині
 • За вище описаною технологією монтується перший стовп, другий стовп не фіксується. У паз першого стовпа проводиться монтаж потрібної кількості плит. Другий стовп як би натягується на плити і тільки потім фіксується. Секція виставляється у вертикальній і горизонтальній площині, і монтаж триває далі. Після установки необхідної кількості секцій паркану стовпи заливаються цементним розчином (дивіться малюнок нижче).
  Монтаж бетонного паркану проліт за пролітом
  Монтаж бетонного паркану проліт за пролітом

Найпоширеніші помилки при монтажі європаркану

 • Руйнування опорної частини забору внаслідок неправильної установки стовпів паркану. Найхарактерніші пошкодження опорної частини — порушення глибини початкової установки стовпів — деякі з стовпів паркану виходять вищими рівня їх установки, а деякі «провалюються». Часто ця картина супроводжується довільним нахилом стовпів паркану, як у його зовнішню сторону, так і у внутрішню. Неправильна установка стовпів проявляється, як правило, вже на наступний літній сезон — після зимівлі забору.
 • Випадання забірних секцій з прольоту — зазвичай відбувається, коли стовпи в прольоті занадто далеко знаходяться один від одного. Нагадаємо, що довжина плити, зазвичай, 2м, глибина паза бетонного стовпа єврозабору, зазвичай, 4 см, при цьому плита бетонного паркану повинна заходити в стовп мінімум на 3 см, при недотриманні цього нижні плити бетонного паркану сколюються на кутах і весь ряд «клює »вниз. Якщо секції бетонного паркану якісні і немає вібрацій, про такий дефект у монтажі бетонного паркану можна і не дізнатись. Особливо швидко це проявляється з неправильно армованими плитами.

Зазвичай після першої ж зими, коли спливають дефекти монтажу, організації, котрі змонтували бетонний паркан, не поспішають їх усувати.

Таких прикладів багато, тому проміряйте рулеткою відстань між пазами бетонних стовпів — вона повинно бути 2015мм +/- 10мм.

Монтаж бетонного паркану зі складальними стовпами

Дана технологія монтажу забору не вимагає фундаменту по всій довжині огорожі, фундамент виготовляється тільки для стовпів. Є глибина промерзання і на цю глибину треба і копати. Зазвичай потрібно бурити на 1,2 метра, влаштувати дренажний шар і залити бетоном.

Після земляних робіт і заливки бетону потрібно вийти на нульовий рівень забору. Арматура встановлюється на всю глибину лунки і виходить з землі мінімум на 0,4 метра.

Після підготовки фундаменту встановлюється перший блок. Така конструкція споруджується по всій довжині огорожі.

Встановлюється перший ряд панелей. Блоки можуть бути прохідними, кінцевими, поворотними. Блок заливається бетоном. У міру установки блоків зростає висота огорожі. Встановлюються декоративні панелі на всьому паркані, і він майже готовий.

Завершальний етап — установка шапок на складальні стовпи бетонного паркану.

Переваги набраних стовпів: можливість установки закладних систем — світло, охорона; такі стовпи мають гарну несучу здатність і можуть використовуватися для організації навісів; можливість монтажу двостороннього бетонного паркану.

Читайте також

В якому утеплювачі не заводяться миші?

Ізоляція підлог, стін і стель дозволяє істотно заощадити на опаленні, а також позбавити будинок або …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *