Головна / Оздоблення / Що таке бікоттура?

Що таке бікоттура?

Бікоттура, або «подвійне випалення» — назва технології виготовлення керамічної плитки. За цією технологією суміш глини спочатку потрапляє під прес, а потім обпалюється при температурі близько 1 040 °C. У результаті виходить досить пориста плитка з коефіцієнтом водопоглинення близько 10%. Цю плитку називають «печиво». Зазвичай товщина «печива» становить близько 5-7 мм.

Обпалену плитку покривають глазур’ю. Глазур може бути матовою або глянсовою, на її поверхню може бути нанесений будь-який малюнок. Покрита глазур’ю плитка обпалюється знову.

Зазвичай плитка подвійного випалення виготовляється колекціями, де є один базовий світлий колір і кілька додаткових яскравих або темних відтінків.

Декоративні елементи для колекцій бікоттури виготовляють двома способами:

Перший полягає в тому, що плитку нарізають під потрібний розмір декору або бордюрів, потім знову покривають глазур’ю і піддають додатковому випалу.

Другий спосіб застосовується для об’ємного декору. У цьому випадку в глину додають гіпс, який робить суміш більш пластичною. Елементи формують за допомогою преса, покривають глазур’ю і обпалюють або просто сушать.

Процес виготовлення декору дорожче, ніж виготовлення плитки, тому колекції з великою кількістю декоративних елементів коштують більше, ніж колекції, що складаються лише з базової плитки.

Плюси бікоттури

На поверхню плитки подвійного випалення можна нанести будь-який малюнок, у тому числі фотодрук. Крім того, глазур захищає тіло плитки від проникнення вологи і забруднень.

Недоліки бікоттури

У порівнянні з плиткою однократного випалу, бікоттура крихкіша. Особливо це стосується декору. Її не можна використовувати в місцях, схильних до значного навантаження — на підлозі або на відкритому повітрі. В основному бікоттуру застосовують для оздоблення стін ванної або кухні, деякі укладають її у вітальні або передпокої.

Незважаючи на крихкість, якщо укладати бікоттуру в тих приміщеннях, для яких вона призначена, прослужить вона так само довго, як і плитка одноразового випалення. Для очищення бікоттури застосовують м’які миючі засоби без абразивних частинок.

Як відрізнити бікоттуру?

Бікоттуру можна відрізнити зовні за кількома ознаками:

  • відносно невелика товщина,
  • основа з червоної глини,
  • відносна легкість,
  • поверхня покрита глазур’ю.

Читайте також

В якому утеплювачі не заводяться миші?

Ізоляція підлог, стін і стель дозволяє істотно заощадити на опаленні, а також позбавити будинок або …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *