Ізоляція підлог, стін і стель дозволяє істотно заощадити на опаленні, а також позбавити будинок або квартиру від вогкості, холоду і протягів. Сучасний ринок характеризується широким асортиментом продукції, яка різна за ціною, якістю та складом. Не менш важливим є питання і про те, який утеплювач не їдять миші.
Чим термоізоляція так приваблює тварин і комах-шкідників? У ній дуже комфортно жити і розмножуватися. Найчастіше миші не їдять утеплювач, а гризуть, внаслідок чого порушується внутрішня структура, цілісність і функціональність матеріалу. Який же варіант вибрати і що робити, щоб захиститися від гризунів на етапі будівництва та експлуатації будівлі?
Найпопулярніші способи теплоізоляції
Перш ніж почати розмову про те, який утеплювач використовувати, щоб миші не завелися, необхідно перерахувати найбільш популярні матеріали:
Органічні утеплювачі:
- пінополістирол;
- поліетилен;
- ековата;
- комишит;
- соломіт і ін.
Неорганічні утеплювачі:
- м’які (мінеральна і базальтова вата, мати на основі льняного волокна);
- сипучі (вермикуліт, перліт, керамзит);
- надувні (піноізол).
Такі утеплювачі повністю безпечні для здоров’я людини, але що добре для самих мешканців, то зовсім не погано і для шкідників. Так, пінопласт і пінополістирол дуже люблять гризти миші і щури. Виняток становлять лише випадки, коли цей матеріал розкришити на окремі кульки і змішаний з бетоном.
Мінеральна вата подобається гризунам, вона м’яка, значить, і мишача норка стане затишною. Врятувати становище допоможе насип з битого скла в тих місцях, де найбільш ймовірне проникнення шкідників.
На відміну від мінеральної, кам’яна базальтова вата гризунів не приваблює, так як виготовляється на основі гірської породи. Крім того, цей матеріал володіє відмінними звукоізоляційними характеристиками і витримує нагрівання до 1000 °С без спалахування.
Лляне волокно має в своєму складі лігнін, який не засвоюється в організмі гризунів, тому такий утеплювач миші не тільки не їдять, але і не поселяються в ньому.
Окремо хотілося б згадати ековату. Вона на 80% складається з целюлози, тобто, по суті, з переробленого паперу. Чим не ідеальне житло для гризунів? Однак вони не псують цей утеплювач, тому що в його склад входить ортоборна кислота. Вона викликає сильну спрагу і відчуття загального дискомфорту, в такому місці гризуни точно не залишаться надовго.
Сипучий і гранульований керамзит виготовляють шляхом випалу глини. У піску, гранулах або керамзитобетоні гризуни не поселяються, а ось надійний захист від вологи, холоду і протягів гарантований. Найчастіше таким чином обробляють стіни і підлоги, а також заповнюють порожнини в різних будівельних конструкціях.
Піноізол ще називають рідким пінопластом, проте миші, як і інші шкідники (комахи, мікроорганізми, грибки) обходять його стороною. Даний вид термоізоляції легкий в монтажі і довговічний в експлуатації (близько 70 років). Він не горить і не виділяє в повітря шкідливих речовин.
Як захистити термоізоляцію від мишей?
- Звести стрічковий фундамент.
- Насипати по периметру підлоги бите скло або деревну стружку, просочену мідним купоросом або гашеним вапном.
- Пофарбувати сам утеплювач.
- Використовувати міцний облицювальний матеріал при обробці стін.
- Розставити в будівлі акустичні прилади.
- Завести кота 🙂