Головна / Підлога / Підкладка під ламінат. Види підкладок

Підкладка під ламінат. Види підкладок

Основним критерієм довгого терміну служби і комфортної експлуатації служить рівність підставки, на яку укладається ламінат. Але навіть якщо дотримані всі вимоги до основи, це не означає, що ламінат буде служити довго. Причиною тому є допустимі нерівності підкладки.

Підкладка під ламінат
Підкладка під ламінат

Процес такої експлуатації буде проходити приблизно так:

  • В місцях з найбільшими нерівностями, він почне розгойдуватися, це призведе до порушення з’єднання між смугами ламінату при попаданні води, які призведуть до руйнування ламінату.
  • При ходьбі по такій підлозі лунатиме голосний і виразний звук від кожного кроку чутний по всій квартирі.
  • Весь цей звук будуть дуже добре чути ваші сусіди.
  • Без додаткової теплоізоляції (особливо при цементній стяжці), підлога завжди буде холодною.

Враховуючи всі позначені недоліки перед укладанням ламінату необхідно створити проміжний шар, який би дозволяв згладжувати нерівності, амортизувати навантаження на ламінат (від ходьби), тепло і звуко ізолювати основу підлоги. Таким проміжним шаром є підкладка під ламінат.

На сьогоднішній день існує три основні матеріали для виготовлення підкладок під ламінат пінополіетилен, екструдований пінополістирол і пробка.

Пінополіетилен

Пінополіетилен
Пінополіетилен

Найбільш поширеним є пінополіетилен. Він добре переносить контакт з будівельними матеріалами, що мають лужну реакцію (цемент, бетон), не схильний до дії комах і гризунів, а також бактерій, грибка і цвілі. Необхідний мінімум при укладанні ламінату, компенсуючий незначні нерівності підставки підлоги в межах 2 мм на 2 м. Завдяки структурі з герметичними повітряними камерами спінена підкладка забезпечує гарний опір проникненню вологи і непогану акустичну і теплоізоляцію.

Але це економічне рішення має свої недоліки — з часом, під впливом постійного навантаження, підкладка з спіненого поліетилену деформується, частково втрачаючи свої корисні властивості.

Екструдований пінополістирол

Екструдований пінополістирол
Екструдований пінополістирол

Підкладка з екструдованого пінополістиролу за своїми характеристиками близька до коркової підкладки, а за ціною до поліетиленової. Застосовується для волого-, тепло- та звукоізоляції підлог. Він випускається товщиною 2; 3 і 5 мм в листах (1000х3000 і 1000х500 мм) і рулонах (ширина — 1 мм, довжина — 30 м). Покриття має високу міцність на стиск (0,32 МПа) і низьким водопоглинанням — 0,1% (можна обійтися без поліетиленової плівки). Заявлена довговічність — близько 50 років.

Підкладка бітумна з пробкою

Підкладка під ламінат бітумна з пробкою. Підкладка складається з шару щільного паперу, з нижньої сторони оброблена бітумом і обсипана корковою крихтою. Бітумний шар надійно запобігає проникненню вологи в ламіновану підлогу, а пробкова крихта створює повітряний прошарок, що забезпечує мікровентиляцію і видалення вологи через плінтус. Підкладка згладжує невеликі нерівності підлоги, ефективно поглинає шум, має тривалий термін служби. Підкладка бітумна з пробкою задовольняє найжорсткіші санітарно-гігієнічні вимоги України та Європи.

Пробкова підкладка під ламінат

Підкладка з пробки — натуральний матеріал без хімічних добавок. Пробкова підкладка не схильна до гниття і дії цвілі, а також гризунів і паразитів. Технічна пробка є чудовим тепло- і звукоізолюючим матеріалом. Пробкова підкладка не деформується в процесі експлуатації і зберігає свої розміри і властивості протягом усього терміну служби.

Читайте також

Підлога в підвалі

Підлога в підвалі досить важлива при обробці приміщення, оскільки це велика площа, через яку може …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *