Головна / Оздоблення / Як пофарбувати бетонний паркан

Як пофарбувати бетонний паркан

Здавалося б, бетонний паркан повинен мати підвищену міцність, так як, по суті, є штучним каменем. Тим не менш, це не зовсім так. Бетон має пористу структуру, тому добре вбирає вологу. Вода, що потрапила всередину, поступово руйнує конструкцію, а в холодну пору року замерзає і, перетворюючись на лід, порушує структуру матеріалу, розриваючи його пори.

Як пофарбувати бетонний паркан
Як пофарбувати бетонний паркан

Все це призводить до того, що огорожа, з часом, набуває непривабливий вигляд. Усіх цих негативних наслідків можна уникнути дуже просто — пофарбувати бетонний паркан, тобто захистити його поверхню декоративними лакофарбовими покриттями.

Особливості фарби для бетонного паркану не тільки забезпечують йому естетику зовнішнього вигляду, але і на тривалий термін рятують від руйнування і псування. Зовнішня фарба по бетону має стійкість до ультрафіолетового випромінювання, вона не вигорає, добре запобігає впливу вологи, легко очищається від забруднень і, як наслідок, при правильному догляді, бетонний паркан протягом тривалого часу буде виглядати як новий.

Чим пофарбувати бетонний паркан?

Спеціально розроблені лугостійкі фарби для зовнішніх робіт по бетону Teknos SAKU, Командор Сицилія, Tikkurila Yki відрізняються чудовою адгезією, що дуже важливо, так як на бетонні паркани зазвичай припадає значне, не тільки атмосферне, але і механічне навантаження. Якщо покрити лицьову частину паркану матовою фарбою, то вона стане своєрідним поглиначом сонячних променів, що допоможе приховати нерівності поверхні бетонного паркану.

Один з кращих варіантів для бетонного паркану — це водно-дисперсійна лугостійка акрилова фарба Teknos SAKU. Крім всіх перерахованих вище достоїнств такі фарби чудово захищають поверхню не тільки від атмосферних опадів, вони також стійкі до багатьох видів хімічних речовин. Дуже добре зарекомендувала себе лугостійка акрилатна глибоко матова фарба Tikkurila Yki, вона відмінно лягає на поверхню, вирівняну розчином з переважанням цементу.

Технологія фарбування бетонного паркану

Перед тим, як пофарбувати бетонний паркан, його необхідно привести в порядок, тобто підготувати поверхню до покриття. Процес підготовки дещо різниться в залежності від того, чи був бетон забарвлений раніше або фарбування проводиться вперше.

Бетонні блоки тільки що встановленого паркану фарбувати рекомендується тільки після одного зимового сезону, після того, як відбудеться усадка. За цей час поверхня, швидше за все, забрудниться, з’являться висоли, сторонні включення, бетон місцями може стати порошкоподібним. Все це можна видалити, застосувавши піскоструйки або корщетку. Механічну обробку поверхні бетонного паркану застосовують і в тому випадку, якщо потрібно надати їй шорстку текстуру. Це необхідно для кращої адгезії фарби по бетону з основою.

Якщо бетонний паркан був уже пофарбований і потрібно його відреставрувати, то насамперед потрібно видалити всю стару фарбу, яка відшаровується, зачистивши поверхню водо-піщаною сумішшю під напором або використавши корщетку (вибір інструменту залежить від різновиду фарби, яку потрібно видалити, і міцності основи) Обов’язково усувають дефекти швів між бетонними блоками, сталеву арматуру очищають від корозії, всі виявлені руйнування ліквідують за допомогою цементної штукатурки.

Підготовлена таким чином поверхня перед фарбуванням повинна бути загрунтована складом грунтовки, наприклад, Командор Тасманія УНІВЕРСАЛЬНА або Tikkurila EURO PRIMER.

Чим пофарбувати бетонний паркан, нюанси процесу

Всі виступи, поглиблення і розшиті тріщини після очищення поверхні вирівнюють врівень з площиною бетонного паркану розчином цементу. Якщо бетон попередньо піддавався штукатуренню, використовують цементно-вапняний розчин. Перед тим, як починати фарбувати бетонний паркан, потрібно дочекатися висихання і затвердіння відремонтованих ділянок.

Будь-яку фарбу по бетону слід ретельно перемішати. Для того щоб колір покриття на всій поверхні був однотонним, бажано запастися необхідною кількістю фарби з однієї партії. Якщо ж все-таки доводиться використовувати фарбу з різних партій, щоб уникнути різких відтінкових переходів її потрібно змішати і профарбувати місця стиків. Бажано організувати роботу так, щоб стики припали на малопомітні місця.

Зовнішню фасадну фарбу по бетону слід застосовувати у два шари. Послідовність дій така: спочатку наноситься один шар грунтовки, після закінчення доби виробляється перше покриття фарбою, і через 12-24 години після першого фарбування наноситься другий шар. Зазвичай фарба для бетонної огорожі не розбавляється, але якщо така необхідність раптом виникне, слід діяти за інструкцією — в залежності від типу фарби розвести її спеціальним розчинником або водою. Після закінчення процедури розбавлення барвний розчин повинен піддатися ретельному перемішуванню. Всі роботи необхідно проводити при вологості навколишнього середовища не більше 80%, при цьому температура повітря повинна бути плюсовою — не менше 5 °С. Бажано уникати виконання фарбувальних робіт під прямими сонячними променями.

Більшість зовнішніх фарб по бетону володіють відмінними захисними характеристиками і забезпечують покриттю привабливий зовнішній вигляд.

Читайте також

В якому утеплювачі не заводяться миші?

Ізоляція підлог, стін і стель дозволяє істотно заощадити на опаленні, а також позбавити будинок або …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *