Водяна тепла підлога під ламінат — одна з опалювальних систем, які ідеально підходять для ламінованого покриття. Фінішне покриття не псується, не деформується і не ходить ходуном. Його легко мити і чистити, воно стає не тільки красивим, але і теплим. Що може бути краще?
Такі системи обігріву відносяться до числа найбільш безпечних і надійних. Однією з головних переваг є рівномірність прогріву всієї основи, що, у свою чергу, сприяє збільшенню терміну служби всього настилу.
Переваги водяної теплої підлоги
- Температурний режим. У процесі експлуатації він досить низький (не вище 50 °С), а це має пряме відношення до зниження витрат на обігрів;
- Водяний настил — екологічно безпечна система;
- При експлуатації відсутня генерація електромагнітного поля;
- З погляду санітарно-гігієнічних норм це найбільш безпечний варіант.
Склад водяної теплої підлоги. Принцип роботи
Почнемо з того, що згідно з видами застосовуваних теплоносіїв, всі типи підлогового опалення можна розділити на три групи:
- рідинні;
- повітряні;
- електричні.
Рідинний варіант вважається найбільш популярним і часто зустрічається під назвою водяне опалення. Варто відзначити, що саме така система володіє масою переваг, якщо порівнювати її з іншими альтернативними рішеннями. Вода є тут теплоносієм, який відрізняється не тільки підвищеною теплоємністю, але і дешевизною.
Вона нагрівається за допомогою самих різних джерел енергії і не виділяє при цьому ніяких шкідливих речовин, а також не є джерелом електромагнітного випромінювання. Вона поєднується зі звичайними системами опалення. Все це в цілому полегшує створення автоматизованих опалювальних систем для різних об’єктів і приміщень.
У чому полягає принцип роботи водяної теплої підлоги під ламінат? У передачі енергії від теплоносія (вода і різні види антифризу) до конструктивних елементів настилу.
Для цього необхідно розмістити між фінішним покриттям і основою мережею трубопроводів, по якій і буде циркулювати один з згаданих теплоносіїв. Щоб запобігти витоку тепла через основу також необхідно виконати теплоізоляцію між основою і трубопроводом.
Найчастіше в якості теплоізолюючого матеріалу використовується полістирол. При цьому його товщина вибирається з урахуванням типу підлогового опалення, величини теплового навантаження, а також термодинамічних властивостей підставки.
Вже поверх такого теплоізолюючого шару укладається спеціальний відображаючий екран, виготовлений з алюмінієвої фольги з прошарком повітря, яка закріплена на підставці з полімерних матеріалів. Все це в сукупності дозволяє направити тепловий потік в правильному напрямку, зменшуючи розсіювання тепла.
Укладання теплого водяного полу під ламінат
Отже, монтаж теплої водяної підлоги на ламінат здійснюється із застосуванням:
- Цементно-піщаної стяжки;
- сухої стяжки.
Цементно-піщана стяжка
Такий варіант дуже часто називають бетонним, оскільки в якості несучого, тепло розподільного шару використовується цементно-піщана суміш, в яку додають присадки. Також часто зустрічається інший варіант назви даної системи — заливна/мокра стяжка.
Сьогодні даний варіант називають найнадійнішим і ефективним. Саме за допомогою бетонної технології можна отримати максимальний рівень тепловіддачі від основи. Також існує можливість регулювання нагріву в найширших діапазонах. Зазвичай, тільки такий бетонний настил може служити опалювальною основою: своєю тепловіддачею він покриває всі тепловтрати приміщення.
Бетонна система укладання теплої водяної підлоги під ламінат забезпечує всі переваги подібних настилів, в порівнянні з іншими варіантами. Основа гарантує затишок, комфорт, екологічність і гігієнічність, в якому б приміщенні вона не була використана.
Також в даному випадку потрібно звернути увагу на ламінат для водяної теплої підлоги. Ламінат повинен відповідати всім вимогам:
- 33-34 клас зносостійкості;
- товщина не менше 8 мм;
- вологостійкий;
- призначений спеціально для обігрівальних систем (такий пункт вказується на упаковці).
Навантаження на такі настили може складати близько 500 кг/м2. Даний показник означає, що систему можна використовувати на будь-якому промисловому підприємстві і в будь-яких приватних будинках.
Як щодо терміну експлуатації? Довговічність бетонної теплої основи дорівнює терміну служби ламінату для водяної теплої підлоги, а саме не менше 50 років.
Суха стяжка під ламінат
Такий варіант стяжки виготовляється на основі портландцементу, німецьких високоякісних присадок і добавок і різної крупності піску. Такий концентрат складових допомагає збільшити пластичність всього розчину, але знизити вміст води. Стяжка виходить більш однорідною, якщо до її складу додати піногасник. При цьому повітряні бульбашки будуть витіснені назовні, збільшуючи теплопровідність.
Більшість будівельників найчастіше використовують спеціальні сухі суміші, тому що вони більш міцні, якщо порівнювати їх з традиційною сумішшю цементу і піску. Останній варіант суміші завжди вважався більш слабким матеріалом для укладання теплої водяної підлоги під ламінат.
До складу таких сухих сумішей входить цілий ряд спеціальних добавок:
- компенсатори теплового розширення;
- регулятори твердіння;
- армуючі компоненти;
- пластифікатори.
Тому такі склади дуже пристосовані до теплих основ, характеризуються цілим рядом переваг перед масою альтернативних варіантів, а також розраховані на перепади температури і рівнів вологості.
Як і в попередньому варіанті слід звернути увагу на властивості ламінату під теплі водяні підлоги. Ламелі повинні бути 32 або 33 класу міцності товщиною від 8 до 10 мм. Краще щоб основа була вологостійкою, а верхній шар покритий смолою на основі меламіну.
Корисні поради з укладання водяної підлоги під ламінат
- Укладання нагрівальних труб можна здійснити декількома способами. Їх можна прикріпити до арматурної сітки, з кроком один метр. Довжина покладеного трубопроводу при цьому не повинна перевищувати показник в дев’яносто метрів.
- Трубу також можна кріпити кріпильною стрічкою і різними кліпсами. Укладати можна спіраллю або змійкою. У такому випадку крок укладання може бути 10-30 см.
- Найбільш оптимальним діаметром метало-пластикової нагрівальної труби вважається 20 мм. При цьому кожна з петель трубопроводу виконується тільки цільною трубою. Це допомагає виключити можливий ризик підтікання води з точок з’єднання.
- При укладанні водяної теплої підлоги під ламінат початок і кінець трубопроводу під’єднуються до відповідних відводів колектора. Після монтажу проводиться заливка нагрівального трубопроводу цементно-піщаною або сухою сумішшю. Вже після висихання по всій поверхні настилу починають монтувати ламелі.
Як бачите, водяні основи мають масу переваг. Основне завдання — правильно укласти трубопровід і залити його. Після цього можна спокійно приступати до фінішного покриття.