У вологій і сирій ванній просто необхідний невеликий обігрівальний елемент. У його ролі виступає рушникосушка. За типом підключення вони бувають водяні та електричні.
Про рушникосушку
Водяного типу підключені до опалювальної системи будівлі, а електричні до електромережі. В естетичному плані вона може бути виконана у вигляді змійовика, драбинки та в інших формах. Виготовляється з різних матеріалів (міді, латуні, з нержавіючої сталі) і може бути виконана в будь-якому кольорі.
Сушка у вигляді змійки підійде як до приватного будинку. так і до квартири. Але в квартирі її діаметр повинен відповідати стандартному перетину труб 3\4 дюйма, а значить. бути не менше 20 мм. Для установки в своєму будинку може бути достатньо і 15 мм.
Варто згадати, що в квартиру краще купувати рушникосушку вітчизняного виробництва. Справа в тому, що вода в системі гарячого водопостачання є досить агресивним середовищем із за розчиненого в ній активного кисню. І імпортні моделі рушникосушок з цієї причини швидше приходять в непридатність. Тому сушка повинна мати внутрішнє покриття, що перешкоджає утворенню корозії.
Як встановити сушку
Установка рушникосушки здійснюється шляхом врізки в систему опалення або гарячого водопостачання. Якщо монтаж проводиться металопластиковими трубами, то слід врахувати її слабкість до перепадів тиску. З’єднання рекомендується проводити методом опресування.
Монтаж за допомогою мідних труб вважається значно більш дорогим, але і більш довговічним, так в з’єднанні елементів використовується метод пайки. Можна провести монтаж і поліпропіленом. У них низька вартість, але в роботі з ними необхідно дороге устаткування.
Установка перемички рушникосушки (байпас), до установки не обов’язкова, але бажана. З часом доведеться міняти прокладки, і байпас надасть неоціненну допомогу: воду по всьому стояку не потрібно буде відключати. Тим більше, що послуга ця зараз в більшості випадків платна.
Байпас являє собою частину труби з з’єднувальними елементами. Для його установки на кінцеву частину підвідних труб ставляться вентилі, а трубопровід між ними з’єднується у вигляді перемички. Таким чином, якщо перекрити подачу води на рушникосушку, то саму систему водопостачання ця дія не торкнеться. Можна встановити кран посередині перемички. З його допомогою можна буде видалити повітря з рушникосушки не заважаючи току води в основному трубопроводі.
Приєднання до труб гарячого водопостачання проводиться за допомогою муфт. Важливий момент: слід передбачити ухил рушникосушки для забезпечення нормальної циркуляції води. Ухил слід робити по ходу руху води. Він повинен становити 5-10 мм. з розрахунку довжини всієї конструкції.
Той стояк, який буде подавати воду, повинен знаходитися зверху рушникосушки, щоб забезпечити рух води зверху вниз.
Установку слід проводити таким чином, щоб від стіни до сушки було не менше 35 мм. при діаметрі труб до 23 мм., і не менш 50-55 мм., якщо труба 40-50 мм.
Як видно, немає нічого складного, трохи терпіння і майстерності, і можна все зробити власними руками.