Історія появи кахельної плитки йде корінням в далеке минуле і налічує багато тисячоліть. Досить згадати про той факт, що вона застосовувалася при оздобленні прекрасних палаців Стародавнього Риму та Греції. Вже з тих часів майстри відмінно володіли різними способами нанесення мозаїки (прародителя плитки), створюючи дивовижні витвори на стінах храмів.
Відомо, що вже тоді майстри вміли правильно виготовляти і робити мозаїку певної форми, але яким інструментом вони користувалися, щоб нарізати її, достеменно невідомо.
Абсолютно ясно лише одне, спосіб виготовлення плитки за багато століть не зазнав, практично, ніяких змін. Її і сьогодні виробляють з глини з додаванням піску, і подальшим випалюванням.
Основні види керамічної плитки
Плитка, досить міцний матеріал, складається переважно з природних компонентів, а тому по праву вважається матеріалом екологічно чистим. У неї також є ще кілька хороших якостей, одним з яких є стійкість до високих температур, а, якщо це фасадна плитка, то і до погодних змін.
На сьогоднішній день промисловість пропонує досить великий вибір плитки з кераміки.
Види керамічної плитки:
- Бикоттура, її роблять із застосуванням подвійного випалу і під впливом процесу пресування;
- Монокоттура, технологія виробництва цієї плитки схожа на попередню, різниця полягає лише в тому, що цей вид проходить одноразовий випал;
- Керамограніт — це один з найвідоміших видів плитки, вона також проходить стадії випалу і пресування, але після цього піддається додатковій механічній обробці.
Чим можна різати плитку — інструмент для різання плитки
Дуже часто трапляється така ситуація в процесі кладки керамічної плитки, коли у відремонтованому приміщенні є труби, які не так просто обійти. Ось тут і виникає необхідність обрізати плитку до потрібного розміру. Давайте перейдемо більш конкретно до питання: чим можна різати кахельну плитку? Почнемо з того, який інструмент для цього можна використовувати:
- склоріз;
- верстат для різання каменю;
- спеціальні кусачки;
- електричний плиткоріз;
- електрична дриль;
- кутова шліфувальна машинка;
- болгарка.
Різка керамічної плитки — способи і технологія
Як різати плитку склорізом
Мабуть, це один з найпростіших способів нарізки плитки. Але потрібно запам’ятати одне важливе правило. Перед початком робіт плитку потрібно замочити у воді, не менш ніж на годину. Потім на поверхні плитки нанести лінію, по якій буде проходити зріз.
Плитка повинна знаходитися на рівній поверхні, щоб розріз був максимально рівним. Сам надріз робиться плавно, без різких рухів, а також без сильного натискання на склоріз. Плитка укладається вздовж столу по лінії розрізу, виконується розріз, а потім проводиться невеликий натиск по лінії відрізу, і друга частина повинна відламатися. Цей спосіб відмінно підходить для роботи зі стіновий плиткою.
Як різати полову плитку — верстат для різання каменю
Перед початком робіт плитку необхідно добре зафіксувати. Потім наноситься лінія розрізу, а потім виконується обрізка на верстаті, який має диск, що складається з високоміцної сталі зі спеціальним алмазним абразивом. Для отримання більш якісного результату нижню частину диска опускають у ванночку, наповнену водою, щоб не було занадто багато пилу (мокре різання плитки).
Як різати кахельну плитку плиткорізом
За допомогою електричного плиткорізу можна вирізати дуже тонкі смужки кахлю до 5 мм. А принцип дії плиткоріза, практично, аналогічний верстату для різання каменю. Ріжеться кахель з допомогою циркулярної пили, у якої також має бути алмазне напилення, а під пилкою розміщується ванночка з водою. Таким же чином можна різати рельєфну плитку.
Кутова шліфувальна машинка для різання плитки
Для виготовлення округлих поверхонь на кахлі використовують шліфувальну машину, яка повинна бути оснащена спеціальним шліфувальним кругом.
Швидше за все, в стародавні часи для розрізування плитки використовувалися гострі камені, або ж вона просто сколювалася. Як же добре зараз, коли є величезний вибір інструментів з обрізки плитки. І можна всіх їх використовувати для отримання оптимального результату.
Тим більше, що плитка — це універсальний матеріал, зручний, легкий у догляді, практичний, а найголовніше, відносно недорогий. Та й працювати з плиткою — одне задоволення.