Головна / Матеріали / Що таке цегла

Що таке цегла

Цегла — штучний камінь правильної форми, який використовується в якості будівельного матеріалу, вироблений з мінеральних матеріалів, що володіє властивостями каменю, міцністю, водостійкістю, морозостійкістю.

Цегла
Цегла

Всі знають, що таке звичайна червона керамічна цегла. Останні тенденції будівельного ринку говорять про те, що вона, крім функції будівельного матеріалу, також добре використовується в якості оздоблювального. Такий вид цегли сьогодні дуже популярний при оздоблювальних роботах.

Застосовують цеглу в найрізноманітніших областях: при будівництві фундаментів, для кладки зовнішніх, несучих і внутрішніх стін, облицювання будівель, при внутрішній обробці приміщень, для зведення печей і камінів різного призначення. Цей вид досить широко застосовують при будівництві заміських будинків, дач і котеджів.

Цегла — це штучний камінь, що виготовляється у вигляді брусків, сформований з мінеральних матеріалів (в основному з глини і різних добавок до неї) і який отримує каменеподібні властивості (міцність, водостійкість, морозостійкість) після випалу (випал відбувається при температурі, як правило, більше тисячі градусів) або обробки парою.

Властивості цегли

  • Морозостійкість — це здатність матеріалу в насиченому водою стані витримувати багаторазове заморожування і відтавання без зниження міцності і маси, а також без появи тріщин, розшаровування, кришення.
  • Водопоглинання — здатність матеріалу вбирати і утримувати в своїх порах вологу. За обсягом водопоглинання завжди менше 100%, а за масою може бути і більше 100%.
  • Міцність — основна характеристика цегли — здатність матеріалу пручатися внутрішнім напруженням і деформаціям, не руйнуючись. Залежно від межі міцності при стисненні цеглу підрозділяють на марки 75, 100, 125, 150, 200, 250, 300.
  • Марка — показник міцності, позначається буквою «М» з цифровим значенням. Цифри показують, яке навантаження на 1 кв. см може витримати цегла. Наприклад, марка 100 (М100) позначає, що цегла гарантовано витримує навантаження в 100 кг на 1 кв. см.

Також цегла має властивість «дихати», тобто виводити надлишок вологи назовні, і пропускати свіже повітря. Керамічний матеріал крім усього є екологічно чистим матеріалом, адже роблять його зі звичайної глини. Він прекрасно підійде для тих, хто переживає про своє здоров’я. Цегла з глини буде просто незамінною, якщо ви вирішили здійснити свій ексклюзивний дизайн інтер’єру. Побудований з глиняної цегли будинок чудово зберігає свій внутрішній мікроклімат. У такому будинку шкідливий грибок і пліснява практично ніколи не з’являться, а повітря в будинках не застоюється.

Види цегли

Цегла будівельна (рядова) — використовується для внутрішніх рядів кладки або для зовнішніх рядів, але з штукатуркою.

Цегла лицьова (облицювальна, фасадна, оздоблювальна) — має правильну форму, чіткі межі і однорідне забарвлення.

Цегла повнотіла — будівельний матеріал з мінімальним об’ємом пустот (менше 13%). Використовується для кладки як внутрішніх, так і зовнішніх стін, створення колон, стовпів і інших різних конструкцій, які крім власної ваги несуть додаткове навантаження.

Цегла пустотіла (дірчаста, щілинна) — цегла з наскрізними і не наскрізними круглими, щілиноподібними, овальними, квадратними пустотами (більше 13%). Використовується для кладки ненавантажених конструкцій.

Цегла силікатна — виготовлена з піску (90%), вапна (10%) і невеликої частки добавок. Відформована цегла піддається автоклавній обробці — впливу насиченої водяної пари при температурі 170-200 °C і тиску пари 8-12 атмосфер.

Цегла керамічна — виготовлена з глин і їх сумішей шляхом формування і подальшого випалення в печі.

Цегла клінкерна — виготовлена аналогічно керамічній, але обпалена при більш високих температурах (понад 1100 °С), завдяки чому не залишається жодних порожнеч. Володіє високою міцністю, морозостійкістю і довговічністю, низькою пористістю.

Цегла фасонна (фігурна) — облицювальна цегла, призначена для кладки складних форм: вікон, підвіконь, арок, стовпів, парканів і т. д.

Цегла декоративна — цегла правильної форми, з рівною і глянсовою поверхнею зовнішніх стінок. Використовується для кладки, при якій існують високі вимоги до якості кладки (для оформлення фасадів будівель, для внутрішньої кладки приміщень без подальшої обробки стін).

Цегла ефективна — пустотіла одинарна цегла, яка має наскрізні/некрізні прямокутні (у вигляді щілини) або круглі отвори. Відсоткове співвідношення обсягу технологічних пустот становить 20-45%, наявність пустот значно істотно знижує теплопровідність і вагу ефективної цегли (порівняно з повнотілою), це дозволяє зменшити товщину стін, зберігаючи при цьому їх теплоізоляційні властивості.

Цегла стандартного формату — цегла, що має розміри 250x120x65 мм.

Цегла подвійна — цегла, що має розміри 250x120x138 мм.

Цегла полуторна — цегла, що має розміри 250x120x88 мм.

Цегла поризована — цегла, що виготовляється з глини з додаванням спеціальних мінеральних і органічних компонентів. Ці добавки в процесі випалу спучують масу цегли і утворюють пори. Завдяки великій кількості пор теплозахисні характеристики цегли значно поліпшуються в порівнянні із звичайною цеглою.

Цегла шамотна — вогнетривка цегла, що витримує температуру до 1600 градусів.

Цегла для печей — цегла, виготовлена з вогнетривких глин. Зазвичай пічна цегла не пов’язана зі стандартними розмірами будівельної цегли.

Цегла клиновидна — вогнетривка цегла, що має клиноподібну форму, застосовувана при кладці напівкруглих арок і склепінь різних радіусів кривизни. Буває торцевий і ребровий клин.

Цегла ручного формування — цегла, виготовлена вручну за старовинним методом з посипанням поверхні кварцовим піском.

Цегла парканна — цегла, що використовується для будівництва парканів, стовпів.

Цегла торцева — цегла, у якої торцева поверхня виконана як лицьова.

Цегла тротуарна (дорожня, бруківка) — цегла, що використовується для мощення, облаштування дорожніх покриттів. Тротуарну цегла також називають бруківкою.

Бруківка — кам’яний дорожньо-будівельний матеріал у вигляді брусків з міцних гірських порід (граніт, діабаз, базальт і ін.), Що мають форму, близьку до паралелепіпеда. Іноді застосовується для влаштування покриттів на найбільш вантажонапружених ділянках автомобільних доріг, мощення міських вулиць і площ.

Плитка керамічна «під цеглу» — плитка, що імітує цегляну кладку, аналогічна за способом виготовлення і формату цегли, але тонша (товщина варіюється від 10 до 22 мм). Використовується для облицювання фасадів в основному у випадках, коли фундамент не здатний витримати навантаження від ваги цегли, а також для внутрішніх оздоблювальних робіт.

Блок керамічний — порожнистий керамічний виріб, призначений для кладки стін, перегородок, перекриттів, огороджень і т. д.

Читайте також

Скільки цегли в кубічному метрі

Будівельна галузь продовжує розвиватися. Створюються і входять в арсенал робочих нові методи і матеріали. Однак …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *