Головна / Меблі / Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

В одній казці дівчинка, випадково потрапила в порожній будинок, що належить сімейству ведмедів, довго зручно не могла влаштуватися спати. Поки не вибрала Мішуткине ліжечко, таке затишне та комфортне, що відразу заснула. Однак так буває не тільки в казках — і в житті розміри ліжок грають для нас чималу роль.

Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка
Розміри ліжок. Поради перед покупкою ліжка

Що потрібно знати про габарити ліжок

Купуючи нові меблі для спальні, ми дивимося в першу чергу на те, як вони розмістяться в кімнаті. І не завжди беремо до уваги розмір самого місця для сну, хоча це не менш важливо. Для початку згадайте, в якій позі вам звичніше всього відправлятися до сну. Тим, кому подобається спати на животі або спині, явно потрібно більше простору, ніж любителям спати на боці, підклавши долоньки під щоку. І ще: чим старша людина, тим більше особистого простору її хочеться мати, в тому числі і у сні.

Ліжка, що випускаються сьогодні, розрізняються країною виготовлення. Тому існую дві системи розмірів ліжок:

  • Англійська система (що включає в себе дюйми і фути) користуються в основному виробники з США.
  • Метрична система (для якої характерні сантиметри і метри) користуються виробники з Європи.

Яка оптимальна довжина ліжка

Якщо людина, яка вибирає собі майбутнє ліжко, має невеликий або середній ріст, то її турбуватися нема про що. Адже в стандартному двометровому ліжкові вона чудово розміститься. Інша справа, коли в магазин приходить високорослий покупець — такому для комфортного сну потрібно більше місця в довжину. Є простий спосіб визначити підходящу для себе довжину ліжка, для цього треба додати до свого росту 30 см. Втім, якщо ви обожнюєте великі подушки, а спите на спині, витягнувшись струнко, то можете накинути ще 10 см.

Найбільш часто зустрічаються стандартні розміри ліжок — це 2 м і 1,9 м. Розмір 1,95 м пропонується заводами-виробниками набагато рідше. Ну, а екзотичні бамбукові ліжка чудово підійдуть і людям високого зросту — адже вони зазвичай мають довжину 2,2 м. До речі, до таких клієнтів фабрики відносяться з усією увагою, пропонуючи подовжити вподобане ліжко, звичайно, за це доведеться доплатити.

Що потрібно знати про ширину ліжок

Як правило, цей параметр говорить про те, скільки людей можуть із зручністю поміститися на ліжку — одна людина, двоє чи дорослий з дитиною. Відповідно, і називають ці ліжка односпальними, двоспальними або полуторними. Однак комплекція і звички у всіх різні, та й розміри цих виробів відрізняються.

Односпальні ліжка

У вітчизняних виробів ширина односпального ліжка може бути 90, 80 або 70 см. І дитина, і дорослий (не надто великої ваги) зможе прекрасно виспатися в таких умовах. Не доведеться ні ворочатися, ні прокидатися від дискомфорту і тісноти.

До слова, стандартні розміри односпального ліжка в Європі відрізняються в більшу сторону — ширина його складе 90 — 100 см. Аналогічне ліжко американського виробника через їх систему матиме розмір 190/90см і носить маркування Twin. У нас з такими параметрами випускаються ліжка, іменовані підлітковими. Так що, якщо хочете придбати ліжко з Америки, але більшої довжини, запитуйте марку Extra Long (інакше, Twin X-Long). Шириною воно, як і раніше буде 99 см, а от довжина його значно збільшиться — до 203 см.

Полуторні ліжка (розмір півтораспального ліжка)

«Полуторка» прийнято називати ліжка, які для двох трохи завузькі, а для одного — просто шикарні. Ширина подібних виробів звичайно варіюється від 100 до 140 см. Втім, щодо тісноти для двох хтось може і посперечатися — палким молодятам, люблячим спати в обнімку, цей розмір деколи підходить найбільше.

Вітчизняні розміри полуторного ліжка ближчі до європейських двоспальних ліжок з шириною 140 — 160 см. Якщо ж порівнювати з ліжками з Америки, то ближче всього за габаритами буде модель Full (інакше, Double). Його ширина складає 137,2 см, а довжина — 190 см. У моделі Queen більш комфортні, «королівські», розміри: 152,4 см ширини і 203,2 см довжини.

Двоспальні ліжка

У цій категорії вироби менше 140 см ширини не випускають — щоб занадто тісно не було. Щоб не турбувати свою другу «половинку», лягаючи спати, цілком достатньо матраца з незалежними пружинами і ширини ліжка 160 см — вона сьогодні найбільш популярна. Випускаються і більш широкі моделі — 170 см. Тим же, чия комплекція досить тендітна, можна купити вироби з шириною 155 — 150 см.

А якщо вас не влаштовує стандарт розмірів двоспального ліжка, і хочеться чогось особливого, за своїми мірками, то фабрика-виробник зможе піти вам назустріч, зробивши індивідуальне ліжко (при стандартному кроці в 5 см). Однак готуйтеся до додаткових витрат: матрац, постільна білизна, які теж треба буде замовляти.

Європейці, випускаючи вироби для двох, і не скупляться на ширину — вона буває 180 сантиметрів, а то й двох метрів досягає. В Америці прийнято називати подібні ложа «королівськими». Довші вироби іменуються Western King або California King. Їх ширина 182, 9 см, а довжина — 213, 36 см. Ну, а моделі King, Standard King ширші — 193 або 198 см. Їх довжина — 203,2 см.

Вибір ліжка необхідного розміру

Попередні приготування

Вирушаючи в магазин і милуючись розкішними виробами для сну, можна навіть злегка розгубитися. Тому продумайте ще вдома деякі важливі моменти:

  • Визначтеся з шириною. Вона залежить від ваших уподобань: сон в гордій самоті, удвох на різних сторонах, в тісних обіймах коханої людини. А може, ви хочете, щоб розміри двоспального ліжка дозволяли поміститися і з малюком, що прибіг з ранку до мами з татом під бочок?
  • Довжина вашого двоспального ложа залежить від зросту того, хто з вас вище. Потрібно лише додати 30 см.
  • Місце для майбутнього ліжка приготуйте заздалегідь, ретельно зробивши всі виміри, щоб воно туди помістилася.

Вибираємо розміри залежно від країни-виробника ліжка і матраца

Залежно від розміру каркаса ліжка потрібно буде підбирати і матрац, і постільну білизну. І купувати матрац з Європи для ліжка американського виробництва не варто — воно не підійде. Тут справа в різних системах виміру (американські цілі дюйми перетворюються на дробові європейські сантиметри). Так, наприклад, 80 дюймів довжини і 60 дюймів ширини в перекладі на сантиметри виглядають так: 203,2 см і 152,4 см.

Так що, купивши ліжко із США, потрібно і матрац до нього шукати з тих же країв. А італійська модель матраца, що сподобалася вам, матиме абсолютно не ті розміри. Така ж ситуація буде і з європейським ліжком. Можна, звичайно, замовити вироби зі «спец розміром», але вийде це дорогувато.

Підбираємо ліжко «під себе»

Не можете зробити остаточний вибір? Спробуйте полежати на ліжку прямо в магазині. Якщо купуєте ложе для одного, то лягайте на спину, зігнувши лікті, а вказівні пальці з’єднайте перед грудьми. Якщо зручно, а лікті не звисають — беріть.

Якщо ваш зріст вище середнього, то варто замовити матрац за своїми розмірами — коштувати це буде десь на 10 відсотків дорожче стандартного розміру. Додавши до зросту 30 см, отримуємо шукане число. Але каркас ліжка доведеться збільшувати — не забувайте про це. Слід заздалегідь обговорити на фабриці, чи зможуть вони вам у цьому допомогти. Якщо відмовлять, то пошукайте серед стандартних виробів.

Читайте також

Як розмістити меблі

Перше питання, яке виникає перед новосіллям, — як правильно розподілити площу, максимально забезпечивши потреби кожного …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *