Головна / Меблі / Як розмістити меблі

Як розмістити меблі

Перше питання, яке виникає перед новосіллям, — як правильно розподілити площу, максимально забезпечивши потреби кожного члена сім’ї. У нас прийнято, що однокімнатна квартира надається зазвичай одній людині або сім’ї з двох осіб.

Як розмістити меблі
Як розмістити меблі

Необхідність використовувати житлову кімнату для різного призначення, суміщаючи в ній спальню, вітальню, їдальню і так далі, вимагає особливо продуманого меблювання. Зазвичай мешканці приймають правильне рішення і переносять куточок їдальні з житлової кімнати на кухню. Таким чином, корисна площа квартири збільшується, житлова кімната стає просторішою і зручною.

Доцільність суміщення кухні з їдальнею очевидна, особливо в однокімнатній і двокімнатній квартирі. Приміщення в дво- і трикімнатній квартирі розподіляється відповідно до складу сім’ї.

У двокімнатній квартирі велика кімната зазвичай використовується як загальна, а друга в залежності від віку дітей служить або спальнею батьків, або дитячій.

Ліжечко малюка і його куточок для ігор зручно розміщуються в спальні батьків, а якщо дитині вже чотири-п’ять років, спальне місце батьків доцільно влаштувати в загальній кімнаті.

У сім’ях, де діти підросли і не потребують особливого режиму, лягають спати і встають одночасно з дорослими, їх спальне місце можна влаштувати в загальній кімнаті.

У тих сім’ях, де хто-небудь з членів сім’ї працює вечорами за письмовим столом і потребує в спокійній обстановці, іноді доцільно влаштувати куточок кабінету в спальні.

У трикімнатній квартирі загальною кімнатою також служить найбільше приміщення. Це зручно і тому, що при сучасному плануванні ця кімната найчастіше прохідна.

Зазвичай приміщення трикімнатної квартири розподіляють так:

  • загальна кімната, вона ж їдальня,
  • спальня,
  • дитяча або кімната для підлітків.

Якщо, крім батьків і дітей, є ще інші члени сім’ї, їх спальні місця розміщують або в загальній кімнаті, або в дитячій.

Загальну кімнату в однокімнатній квартирі, за умови що куточок їдальні розміщують на кухні, поділяють зазвичай на:

  • місце для сну і відпочинку,
  • місце для занять і роботи,
  • місце для дитячого куточка.

Треба сказати, що при меблюванні приміщення, яке служить одночасно їдальнею, спальнею, дитячою, приміщення, де сплять і працюють, їдять і приймають гостей, найбільш важко правильно розмістити ліжко.

Найдоцільніше поставити його в той кут, який можна в якійсь мірі ізолювати від решти частини кімнати. А взагалі кажучи, особливо в однокімнатній квартирі, дуже добре замінити ліжко диваном-ліжком або переробити ліжко в тахту і доповнити меблювання кріслом-ліжком.

Найбільш зручно, коли меблі, що служать одним призначенням (для сну і відпочинку, для їжі, для роботи), знаходиться в безпосередньому сусідстві один з одним. Наприклад, обідній стіл і сервант розташовують поруч. До речі, обідній стіл досить часто ставлять посередині кімнати. Це доречно лише, коли кімната досить велика і її використовують лише як їдальню. Але в однокімнатній квартирі таке розміщення обіднього столу навряд чи можна визнати зручним.

Зауважимо, що для дитячого ліжка найкраще світлий, сухий куточок, добре захищений від різких коливань температури.

Стіл можна поставити також у тахти або в дивана-ліжка. У звичайні дні він служить для роботи. За ним шиють, в’яжуть і т. п. У дні прийому гостей тут обідають або вечеряють. Якщо заняття і робота господарів кімнати не викликають необхідності купувати великий письмовий стіл, його замінюють відкидною дошкою біля книжкових полиць.

Незвичайна книжкова полиця
Незвичайна книжкова полиця

Книжкові полиці або секційні меблі, згруповані у вигляді книжкової шафи, розміщують біля куточка відпочинку. Ближче до вікна, в найбільш освітленій частині кімнати, ставлять дві-три секції для дитячих іграшок та книжок і пересувають сюди в день столик і стілець малюка.

Телевізор доцільно помістити так, щоб його екран був найкраще видно з куточка відпочинку. Незалежно від призначення решти кімнат меблювання загальної кімнати в дво- і трикімнатній квартирі також передбачає місця для відпочинку, читання, занять. Тут сім’я проводить своє дозвілля, приймає гостей.

У дво- і трикімнатних квартирах загальна кімната обладнується здебільшого і кухонними меблями, якими користуються переважно в дні сімейних свят, приймаючи гостей. У цьому куточку доречні невеликий сервант, обідній стіл і стільці.

У куточку відпочинку ставлять диван або тахту, журнальний або низенький переддиванний столик, одне-два крісла і телевізор.

Одну з ділянок загальної кімнати займають письмовий стіл і книжкові полиці (якщо вони знаходяться не в спальні).

У загальній кімнаті розміщують найкрасивіші предмети оздоблення, різні підставки для кімнатних квітів, килими, картини, музичні інструменти. Особливу увагу приділяють тут також джерелам штучного освітлення.

Читайте також

Шкіряні меблі

Для багатьох людей диван став не просто частиною інтер’єру, а чимось близьким і рідним. Кожен …

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *